January 21, 2021

Zhegrova vlerësohet si një nga futbollistët më të mirë për driblime në Ligën Zvicerane


Notice: Trying to access array offset on value of type bool in /home/odalotit/public_html/wp/wp-content/plugins/wp-post-author/includes/awpa-functions.php on line 162

Notice: Trying to access array offset on value of type bool in /home/odalotit/public_html/wp/wp-content/plugins/wp-post-author/includes/awpa-functions.php on line 163

Notice: Trying to access array offset on value of type bool in /home/odalotit/public_html/wp/wp-content/plugins/wp-post-author/includes/awpa-functions.php on line 164

Notice: Trying to access array offset on value of type bool in /home/odalotit/public_html/wp/wp-content/plugins/wp-post-author/includes/awpa-functions.php on line 165

Notice: Trying to access array offset on value of type bool in /home/odalotit/public_html/wp/wp-content/plugins/wp-post-author/includes/awpa-functions.php on line 166

Futbollisti kosovar, Edon Zhegrova i cili aktualisht është i huazuar te skuadra zvicerane Basel, po vlerësohet për aftësinë e tij në driblime.


Zhegrova edhe pse luajti mjaftë pak ai prap u vlerësua si një nga futbollistët që ka arritur më së shumti driblime të sakta në ligën zvicerane.

21 vjeçari u huazua nga Genk te skuadra e Baselit gjatë vitit 2019.

Kurse deri më tani në këtë sezon ka arritur të luaj në 14 ndeshje ku ka shënuar 2 gola dhe ka bërë 3 asistime.
Image

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *