March 1, 2021

Pritet rënie e madhe e Manchester Cityt, yjet vendosin të largohen


Notice: Trying to access array offset on value of type bool in /home/odalotit/public_html/wp/wp-content/plugins/wp-post-author/includes/awpa-functions.php on line 162

Notice: Trying to access array offset on value of type bool in /home/odalotit/public_html/wp/wp-content/plugins/wp-post-author/includes/awpa-functions.php on line 163

Notice: Trying to access array offset on value of type bool in /home/odalotit/public_html/wp/wp-content/plugins/wp-post-author/includes/awpa-functions.php on line 164

Notice: Trying to access array offset on value of type bool in /home/odalotit/public_html/wp/wp-content/plugins/wp-post-author/includes/awpa-functions.php on line 165

Notice: Trying to access array offset on value of type bool in /home/odalotit/public_html/wp/wp-content/plugins/wp-post-author/includes/awpa-functions.php on line 166

Manchester City pritet të përballet me verën më të vështirë të viteve të fundit. Mospjesmarrja e skuadrës në Ligën e Kampionëve për dy edicionet e ardhshme ka bërë që shumë yje të skuadrës të mendojnë largimin në verë.

Kevin De Bruyne është i pari që ka paralajmëruar skuadrën për largim. Mesfushori belg ka thënë se ka ëndërr që të fitoj Ligën e Kampionëve dhe se për këtë do të kërkojë skuadër të re. Juventus e Real Madrid janë dy skuadrat më të interesuara për të.

Leroy Sane shpejt pritet të bëhet lojtar i Bayern Munchen. Pas një lëndimi të gjatë, Sane është i interesuar që të ndjek synimin e tij për triumfin në Ligën e Kampionëve, dhe këtë mund ta bëj me Bayernin e jo me Cityn.

Kun Aguero poashtu është duke planifikuar rikthimin në futbollin argjentinas. Aguero ka dy oferta në tavolinë dhe është duke i shqyrtuar seriozisht.

Sterling poashtu mund të largohet nga skuadra e sheikëve. Rikthimi te Liverpooli vlerësohet si më i mundshmi ngase Reds kanë mundësinë që ta rikthejnë në skuadër me çmim dukshëm më të ulët se sa skuadrat e tjera. /Indeksonline/