January 25, 2021

POGAQE TE VOGLA ME DJATH


Notice: Trying to access array offset on value of type bool in /home/odalotit/public_html/wp/wp-content/plugins/wp-post-author/includes/awpa-functions.php on line 162

Notice: Trying to access array offset on value of type bool in /home/odalotit/public_html/wp/wp-content/plugins/wp-post-author/includes/awpa-functions.php on line 163

Notice: Trying to access array offset on value of type bool in /home/odalotit/public_html/wp/wp-content/plugins/wp-post-author/includes/awpa-functions.php on line 164

Notice: Trying to access array offset on value of type bool in /home/odalotit/public_html/wp/wp-content/plugins/wp-post-author/includes/awpa-functions.php on line 165

Notice: Trying to access array offset on value of type bool in /home/odalotit/public_html/wp/wp-content/plugins/wp-post-author/includes/awpa-functions.php on line 166

Pogaqe te vogla me djath

125gr margarine
1 gote kos
1 gote qaji vaj
1 luge gjelle kripe
2 peciva
4-5 gota miell
Djath
Susam
2-3luge pekmez
Pregaditja:
Margarinen ne temperature ambientit e perziejm se pari me vajin dhe kosin, pasi qe jane perzier mire i qesim kripen pecivat dhe miellin dhe e bejme nje brum deri sa na largohet nga duart. Brumin e ndajme ne kuleq te vegjel dhe ne mes i vendosim djath.
Pekmezin e perziejme me nje gote uje.
Kuleqt se pari i vendosim ne ujin me pekmez pastaj ne susam.
Kush i pregadite ju befshin mire!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *