March 2, 2021

Kamera Google Piexel 4A zbulohet para se të shpallet telefoni


Notice: Trying to access array offset on value of type bool in /home/odalotit/public_html/wp/wp-content/plugins/wp-post-author/includes/awpa-functions.php on line 162

Notice: Trying to access array offset on value of type bool in /home/odalotit/public_html/wp/wp-content/plugins/wp-post-author/includes/awpa-functions.php on line 163

Notice: Trying to access array offset on value of type bool in /home/odalotit/public_html/wp/wp-content/plugins/wp-post-author/includes/awpa-functions.php on line 164

Notice: Trying to access array offset on value of type bool in /home/odalotit/public_html/wp/wp-content/plugins/wp-post-author/includes/awpa-functions.php on line 165

Notice: Trying to access array offset on value of type bool in /home/odalotit/public_html/wp/wp-content/plugins/wp-post-author/includes/awpa-functions.php on line 166

Smartfoni i ardhshëm i Google, Pixel 4a ka pasur më shumë detaje rrjedhëse përpara se të fillonte pritja e tij këtë muaj.

Një bashkëpunim midis kanalit Kuban në YouTube TecnoLike Plus dhe XDA Developers zbulon se smartfonat me buxhet do të ketë një aparat fotografik kryesor 12.2MP f/1.73 dhe një kamerë selfi 8MP f/2.0.

Sensori, i bërë nga Sony, është i njëjti sensor kryesor që gjendet në në Pixel 3, 3a, dhe 4. Kamera selfi, ndërkohë, ka të njëjtin sensor me atë të Pixel 3 dhe 3a.

Ndërsa karakteri i aparatit fotografik nuk ka të ngjarë të ndryshojë, ia vlen të përmendet se versioni i shqyrtuar para lëshimit, me siguri nuk do të jetë ai që Google vendos përfundimisht.

Teknologjia e kamerave të Google nuk është e vetmja informacion i ri, i përfolur në lidhje me telefonin e tij të ardhshëm.

Pritet që pajisja buxhetore të ketë një qipset Qualcomm Snapdragon 730, 6 GB fuqi përpunuese me 64 GB ruajtje (afërsisht 16,000 këngë) dhe një bateri 3080mAh.

Thashethemet sugjerojnë që telefoni do të vijë me një ekran OLED 5.8 inç dhe rezolucion të plotë HD + (2340 x 1080). Ka të ngjarë të ketë një nivel të vogël të shenjës së lepurit në pjesën e sipërme të majtë të pajisjes për kamerën e përparme.