2 vezë

1 gote sheqer

gjysme gote vaj vegjetal

gjysm gote qumësht

1 Pluhur pjekje

miell

2-3 lugë të gjellës kakao

Hapat

Vezët dhe sheqerin e përziejmë mire, pastaj ia shtojmë qumështin, vajin vegjetal dhe kakaon.

Ndërsa miellin dhe pluhur pjekjen ia shtojmë tani dhe e përziejmë mirë të gjithë përbërësit.

Glazurën e vendosim në silikonat e kekut ( silikonat i mbushim me glazure deri në midis, për shkak të fyerjes që do të behet).

Ju bëftë mirë!