2-3 kungulleshka

1 tas majdonoz te fresket

1 tas koper

1 gote miell misri

2 vezë

gjysme gote te çajit vaj vegjetal

Biber i zi

biber i kuq

kripë

PËRMBI

kackavall
Hapat

1 Kungulleshat i grini dhe i vendosni në një enë me ujë dhe perimet e tjera. Vezët, miell misrin dhe erëzat ia bashkangjesni dhe i përzieni njërën me tjetrën.

2 Me ndihmë të lugës i jepni formë dhe i vendosni në letrat e pjekes duke ia vendosur përmbi kackavallin.

3 Përmbi ia vendosni prap glazurën e mbetur dhe kaçkavallin, në temperaturë 190 gradë celsius e bëni pjekjën.

Ju bëftë mirë!