1 pako kofshe pule

Për sos

1 luge te gjelles salcë e specave

2 luge te gjelles vaj vegjetal

2 luge ujë

1 hudhër

kripë dhe piper i zi

biber i kuq

2 patate

Hapat

Përbërësıt e sosit i përziejmë dhe i lyejmë kofshat me sos.

I rëndisim në tepsi, patatet i qërojme dhe në një pjesë të tepsis i vendosim.

Përmbi ia derdhim kripën dhe 2 luge te gjelles vaj vegjetal dhe e vëmë në furrë për pjekje në temperaturë 180-200 gradë celsius.

Ju bëftë mirë!