Po Shfletoni tek: TEKNOLOGJI - ASTRONOMI

Kopja identike e iPhone 6 kushton vetëm 115 dollarë në Android

Kopja identike e iPhone 6 kushton vetëm 115 dollarë në Android

Ka me dhjetëra kompani kineze që kanë krijuar modele të ngjashme me iPhone 6, por në këtë vit në panairin e Consumer Electronics Show në Las Vegas është gjetur edhe një model tjetër,...
Telefoni më i mirë Android për 2015, do të vijë me 1 mars?

Telefoni më i mirë Android për 2015, do të vijë me 1 mars?

HTC One M8 ka qenë telefoni më i bukur në Android gjatë vitit 2014, të paktën kështu është vlerësuar nga shumë përdorues të sistemit operativ mobil të Google. Telefoni i fundit i HTC,...
iPhone 6S do të sjell edhe 2GB RAM?

iPhone 6S do të sjell edhe 2GB RAM?

Edhe pse ndoshta vetëm sa jeni bërë me një iPhone 6 ose iPhone 6 Plus, lajmet për iPhone 6S apo iPhone 7 kanë filluar të qarkullojnë në mediat e ndryshme globale. Raporti i fundit medial...
Samsung Galaxy S6 me ndërfaqe sikur të Nexus 6

Samsung Galaxy S6 me ndërfaqe sikur të Nexus 6

Samsung Galaxy S6 besohet se do të vijë me një ndryshim të theksuar në krahasim me paraardhësit e tij të linjës Galaxy, sepse thuhet se telefoni më i ri i Samsung do ta ofrojë një version...
Lenovo A6000 kushton vetëm 169 dollarë!

Lenovo A6000 kushton vetëm 169 dollarë!

Deri më tani në CES 2015 kemi parë shumë modele të reja të telefonave nga Lenovo, ndërsa sot kompania kineze e ka zbuluar edhe modelin e fundit të telefonit Lenovo A6000. Lenovo A6000 do të...
Sony Xperia Z4 me të gjitha specifikat (e dëshirueshme)!

Sony Xperia Z4 me të gjitha specifikat (e dëshirueshme)!

Sony Xperia Z4 është një model i telefonit që po pritet me shumë entuziazëm, dhe ka shumë gjasa që i njëjti të debutojë së shpejti në treg. Mirëpo në ndërkohë, disa dizajner e kanë...
Twitter së shpejti bëhet edhe me video

Twitter së shpejti bëhet edhe me video

Dikur rrjeti social Twitter ishte i njohur si një nga kanalet më të thjeshta për komunikim, ndërsa tani, për tu përball më mirë me betejën që vjen nga rivalët si Instagram dhe Facebook,...
Instagram është rrjeti me rritjen më të shpejtë nga të gjithë!

Instagram është rrjeti me rritjen më të shpejtë nga të gjithë!

Instagram është rrjeti social me rritjen më të shpejtë nga të gjithë, thotë një raport i ri i publikuar të premten. Të dhënat e reja nga Pew Research Internet Project të lëshuar të...
Samsung prezanton telefonin më të hollë deri më sot – Galaxy A7

Samsung prezanton telefonin më të hollë deri më sot – Galaxy A7

Samsung është vonuar pak me lansimin e Galaxy A5 dhe Galaxy A3 në Indi, ndërsa zyrtarisht i ka debutuar edhe dy modelet tjera të paralajmëruara në CES, Galaxy E7 dhe Galaxy E5. Në një...