Po Shfletoni tek: TEKNOLOGJI - ASTRONOMI

Oppo R5, telefoni më i hollë vjen në Evropë

Oppo R5, telefoni më i hollë vjen në Evropë

Me sa duket, modeli i ri i telefonit të kompanisë kineze – Oppo R5 do të lansohet në Mbretërinë e Bashkuar, pasi që telefoni tashmë është vënë në dispozicion për para-porosi nga...
Sony shet 12 milionë telefona mobil

Sony shet 12 milionë telefona mobil

Me sa duket gjërat janë duke ecur mirë për kompaninë Sony, të paktën sa i përket shitjeve të telefonave të mençur mobil. Sony tani ka deklaruar se kompania ka arritur të shesë mbi 12...
Mbi 72 për qind e pajisjeve të Apple janë në iOS 8

Mbi 72 për qind e pajisjeve të Apple janë në iOS 8

Apple ka lëshuar të dhënat e reja për shkallën e adoptimit të versionit të fundit të sistemit të saj operativ iOS 8, dhe për herë të parë shpërndarja e versionit më të fundit të...
Samsung shet 630 mijë Galaxy Note Edge

Samsung shet 630 mijë Galaxy Note Edge

Samsung Galaxy Note Edge ishte lansuar me Galaxy Note 4 në panairin e IFA-së shtatorin e kaluar, ndërsa tani kompania ka dhënë disa detaje për sasinë e shitjeve të pajisjes së saj. Sipas...
Google përgatit rivalin e Uber

Google përgatit rivalin e Uber

Google është duke u përgatitur për të ofruar shërbimin e saj të udhëtimit i cili do të jetë një konkurrent direkt me Uber, Bloomberg raporton, duke cituar një person të afërt me bordin...
Ja sa do të kushtojë Samsung Galaxy S6 dhe Galaxy S Edge?!

Ja sa do të kushtojë Samsung Galaxy S6 dhe Galaxy S Edge?!

Gjenerata e re e telefonit të mençur të Samsung, përkatësisht modeli Samsung Galaxy S6 për të cilën kompania tashmë ka dërguar ftesat zyrtare për ngjarjen në të cilën do ta prezantojë...
HTC Desire A55 vjen në mars?

HTC Desire A55 vjen në mars?

Detajet e modelit të ri të telefonit të HTC, përkatësisht modelit të ri të përfolur HTC Desire A55 janë publikuar online, dhe nëse të njëjtat janë për tu besuar, atëherë ky do të...
A e konfirmoi Samsung prezantimin e Galaxy S6 më 1 mars?

A e konfirmoi Samsung prezantimin e Galaxy S6 më 1 mars?

Të gjithë ata që janë brengosur pse Samsung nuk e ka bërë ndonjë shfaqje të madhe në CES 2015, duhet ta dinë se kompania e tyre e preferuar e ka bërë një njoftim zyrtar për një ngjarje...
Amazon njeh Kosovën

Amazon njeh Kosovën

Derisa njohjet bilaterale të Kosovës janë ngadalsuar muajt e fundit, në arenën e Diplomacisë Digjitale Kosova ka arritur një sukses të rradhës – njohjen nga faqja më e madhe e...
WhatsApp po teston edhe thirrjet me zë!

WhatsApp po teston edhe thirrjet me zë!

Dëshmitë e reja sugjerojnë se WhatsApp është duke testuar funksionin e ri të thirrjeve me zë, të cilin do ta integrojë në aplikacionin e saj të famshëm të mesazheve në kohë reale. Ky...