Po Shfletoni tek: TEKNOLOGJI - ASTRONOMI

Imgur Pro, tani falas për të gjithë

Imgur Pro, tani falas për të gjithë

Shumë përdorues paguajnë për abonimin në versionin Pro të faqes Imgur, sepse në versionin me pagesë faqja heq të gjitha reklamat, por kjo nuk është arsyeja e vetme. Karakteristikat e...
BlackBerry sjell modelin Rio në muajin prill?

BlackBerry sjell modelin Rio në muajin prill?

Vitin e kaluar kishte filluar të flitej për modelin e ri të telefonit, BlackBerry Rio, ndërsa tani duket se telefoni mobil i kompanisë kanadeze është afër përgatitjes dhe do të debutojë...
Organizohet edicioni i dytë i “UPSHIFT Social Impact Workshop”

Organizohet edicioni i dytë i “UPSHIFT Social Impact Workshop”

Rikthehet UPSHIFT: Social Impact Workshop me edicionin e dytë, organizuar nga Laboratori për Inovacione i UNICEF-it në Kosovë. “UPSHIFT: Social Impact Workshop” apo Punëtoria për Ndikim në...
Alibaba investon 590 milionë dollarë në Meizu

Alibaba investon 590 milionë dollarë në Meizu

Në tetor të vitit të kaluar ishte prezantuar modeli i ri i telefonit të kompanisë kineze, Meizu MX4 Pro, i cili sjell karakteristika të avancuara sikurse procesorin 8-core Samsung Exynos CPU,...
Apple iPhone 7 me koncept të ekzagjeruar!

Apple iPhone 7 me koncept të ekzagjeruar!

Modeli i ardhshëm i iPhone nga Apple është akoma shumë muaj larg nga prezantimi zyrtar, dhe nëse bazohemi në të kaluarën nuk ka gjasa ta shohim atë para muajit shtator. Megjithatë, kjo nuk...
A e parashikoi Obama suksesin e iPhone?

A e parashikoi Obama suksesin e iPhone?

Presidenti Barack Obama ishte njeriu i parë të cilit iu prezantua modeli i parë i iPhone kur ai ishte ende një senator nga Illinois, dhe ai parashikoi se telefoni i mençur i Apple do të ishte...
Chrome OS mundëson bllokimin e laptopit të vjedhur

Chrome OS mundëson bllokimin e laptopit të vjedhur

Sistemi operativ i Google, Chrome OS ka njoftuar se tani ka mundësuar që laptopët që bazohen në sistemin e saj operativ dhe janë pjesë e linjës së biznesit apo edukimit, do të mund të...
Meizu M1 shet 100 mijë telefona për 1 minut

Meizu M1 shet 100 mijë telefona për 1 minut

Modeli më i ri i telefonit nga Meizu, M1 që është prezantuar muajin e kaluar dhe tani është vendosur për blerje me para-porosi, Meizu ka arritur që gjithë sasinë ta shesë për vetëm 60...
Samsung arrin rekordin e Guinness me Galaxy A5 dhe A3

Samsung arrin rekordin e Guinness me Galaxy A5 dhe A3

Samsung së fundmi është munduar që ta thyejë rekordin botëror të Guinness për shkrepjen e numrit më të madh të fotografive selfie brenda 24 orëve. Këtë rekord Samsung është munduar ta...
Verus prezanton pamjet e reja të Samsung Galaxy S6

Verus prezanton pamjet e reja të Samsung Galaxy S6

Verus është një prodhues i famshëm i mbështjellësve të telefonave të mençur, e cila edhe në të kaluarën ia ka qëlluar detajeve për modelet e reja, ndërsa tani ka prezantuar disa pamje...