Po Shfletoni tek: TEKNOLOGJI - ASTRONOMI

Apple: 75% e pajisjeve tani janë në iOS 9

Apple: 75% e pajisjeve tani janë në iOS 9

Apple ka lëshuar raportin më të fundit për shkallën e adoptimit të sistemit operativ për pajisjet e saj, dhe shifrat paraqesin një tabelë më të mirë të asaj se si iOS 9 është duke...
Shfaqen fotografitë e para të Golf 8 (Foto)

Shfaqen fotografitë e para të Golf 8 (Foto)

Volkswagen është duke punuar në ridizajnimin e Golfit dhe së fundmi janë shfaqur edhe disa fotografi të gjeneratës së tetë të këtij modeli. Omni Auto ka përgatitur disa ilustrime të Golf...
Filmi “Babai” garon për çmimin prestigjioz gjerman me filma të yjeve botërorë

Filmi “Babai” garon për çmimin prestigjioz gjerman me filma të yjeve botërorë

ilmi “Babai” nën regji të Visar Morinës është propozuar për nominim për çmimin më prestigjioz gjerman që ndryshe njihet edhe si “Lola”. Këtë çmim e ndan Akademia Gjermane e...
A vlen Xiaomi 46 miliardë dollarë?

A vlen Xiaomi 46 miliardë dollarë?

Një vit më parë, themeluesi i Xiaomi, Lei Jun e njoftoi stafin e tij në një letër të hapur që prodhuesi kinez ishte start-up kompania më e vlefshme e teknologjisë në botë. “Ne do...
Microsoft “shfaq” Lumia 650

Microsoft “shfaq” Lumia 650

Në njëë foto që është postuar së fundmi në internet shihet modeli më i ri i telefonit, që spekulohet të jetë pajisja e re nga Microsoft, Lumia 650. Në foton e publikuar shihen edhe...
Google dhe Lenovo me modelin e parë të Project Tango

Google dhe Lenovo me modelin e parë të Project Tango

CES 2016, konferenca teknologjike ndërkombëtare ka zbuluar planet e Google dhe Lenovo për bashkëpunim në krijimin e projektit për modelin e shumë përfolur dhe revolucionar të telefonit të...
Apple do t’i dallojë edhe emocionet tona

Apple do t’i dallojë edhe emocionet tona

Wall Street Journal ka raportuar për blerjen më të fundit që Apple e ka bërë. Në fakt, thuhet se Apple e ka blerë kompaninë e specializuar në inteligjencë artificiale – Emotient...
BLU me dy super-modele të lira e të mira!

BLU me dy super-modele të lira e të mira!

BLU, prodhuesi që njihet për telefonat e zhbllokuar ka paralajmëruar dy modele të reja të telefonave në linjën e saj Vivo, përkatësisht modelet Vivo 5 dhe Vivo XL. Dy modelet e reja në...
ZTE prezanton modelet AxonPro 64GB dhe Axon

ZTE prezanton modelet AxonPro 64GB dhe Axon

ZTE ka prezantuar modelin me 64GB të Axon Pro ekzistues, si dhe një model tjetër krejtësisht të ri të Axon. Axon është një model i ri për segmentin e ulët fundor, i cili do të duket...