Po Shfletoni tek: TEKNOLOGJI - ASTRONOMI

Nokia D1C, specifikat e telefonit rrjedhin online!

Nokia D1C, specifikat e telefonit rrjedhin online!

Një telefon i ri Nokia që nuk është lansuar zyrtarisht dhe që duket se titullohet Nokia D1C, ështa shfaqur në Geekbench. Sipas sajtit, Nokia D1C punon me Android 7.0 Nougat, përdor procesorin...
Teknologjia mund t’i zhdukë 5 milionë vende pune deri në vitin 2020

Teknologjia mund t’i zhdukë 5 milionë vende pune deri në vitin 2020

Pesë milionë vende pune në ekonomitë kryesore të botës mund të zhduken gjatë pesë viteve të ardhshme për shkak të përparimeve në teknologji. Zhvillimet në inteligjencën artificiale,...
LG G5 pak më ndryshe se paraardhësit e tij

LG G5 pak më ndryshe se paraardhësit e tij

Tashmë dihet se LG do ta mbajë një konferencë shtypi më 21 shkurt në MWC 2016 në Barcelonë, dhe kjo është data zyrtare kur konglomerati i Koresë së Jugut do të bëjë lansimin zyrtar të...
Sot dhe nesër mbahet konferenca “Cyber Security and Privacy”

Sot dhe nesër mbahet konferenca “Cyber Security and Privacy”

Mbikëqyrësi Shtetëror në Agjencinë Shtetërore për Mbrojtjen e të Dhënave Personale në Kosovë, Mentor Hoxhaj, ka bërë me dije se sot dhe nesër do të mbahet konferenca ndërkombëtare...
Apple i pranon problemet me baterinë në iPhone 6S dhe 6S Plus

Apple i pranon problemet me baterinë në iPhone 6S dhe 6S Plus

Shumë përdorues të iPhone 6S dhe 6S Plus kanë raportuar problem me baterinë e telefonit të tyre, duke thënë se gjatë mbushjes së baterisë, telefoni nuk po e shfaq nivelin aktual të...
Twitter paditet për popullarizimin e ISIS

Twitter paditet për popullarizimin e ISIS

E veja e një burri të vrarë në një sulm ndaj një qendre trajnimi të policisë jordaneze e ka ngritur një padi kundër rrjetit social Twitter të mërkurën në një gjykatë federale në San...
Asus Live kushton vetëm 210 dollarë

Asus Live kushton vetëm 210 dollarë

Asus ka shtuar edhe një model të ri të telefonit të mençur në linjën e saj Asus Live në Brazil dhe telefoni vjen me Android OS të Google. Asus Live vjen me një ekran prej 5 inç në IPS me...
LG G5 prezantohet muajin e ardhshëm

LG G5 prezantohet muajin e ardhshëm

LG tashmë i ka dërguar ftesat zyrtare për ngjarjen mediale në të cilën do ta lansojë modelin e saj më të ri të telefonit – LG G5. Lansimi zyrtar i këtij modeli pritet të bëhet në...
Skype sjell video thirrjet në grup, në çdo platformë

Skype sjell video thirrjet në grup, në çdo platformë

Skype do të sjell mundësinë e re të video thirrjeve në grup në aplikacionin e saj të Skype për iPhone dhe iPad, Android por edhe pajisjet që bazohen në Windows 10. Skype gjithashtu njoftoi...
Samsung Galaxy S7, Galaxy S7 Edge dhe S7 Edge+ lansohen këtë vit

Samsung Galaxy S7, Galaxy S7 Edge dhe S7 Edge+ lansohen këtë vit

Deri më sot kemi dëgjuar shumë thashetheme për modelet e reja të telefonave të linjës Samsung Galaxy S7, përkatësisht modelet Galaxy S7 dhe Galaxy S7 Edge. Ndërsa tani sipas Evan Blass, në...