Po Shfletoni tek: TEKNOLOGJI - ASTRONOMI

Shfaqen pamjet e para të Samsung Galaxy S8 – duket mrekullueshëm!

Shfaqen pamjet e para të Samsung Galaxy S8 – duket mrekullueshëm!

Data e lansimit të Samsung Galaxy S8 mund të jetë në muajin prill, por kjo nuk i ka ndalur njerëzit brenda dhe jashtë kompanisë jugkoreane të publikojnë foto të reja të modelit të ri të...
APPLE ËNDËRRON AKOMA, INVESTON NË MAKINA PA SHOFER

APPLE ËNDËRRON AKOMA, INVESTON NË MAKINA PA SHOFER

Në një dokument dërguar Entit Amerikan për Sigurinë Rrugore, Cupertino, shtëpia mëmë e Apple, kërkon që operatorët e rinj në sektorin automobilistik, të kenë të njëjtin shans si...
BMW X2 PRITET TË HYJË SË SHPEJTI NË PRODHIM (FOTO)

BMW X2 PRITET TË HYJË SË SHPEJTI NË PRODHIM (FOTO)

Të gjithë e kanë pëlqyer konceptin e këtij modeli, që ishte publikuar para dy vitesh në Paris Motor Show, por ende nuk është futur në prodhim. Mirëpo, zyrtarë nga BMW kanë bërë të...
10 PERSONAZHET MË TË KËRKUAR NË GOOGLE

10 PERSONAZHET MË TË KËRKUAR NË GOOGLE

Google ka publikuar listën e personazheve të njohur më të kërkuar në internet gjatë këtij viti. Për shkak të zgjedhjeve në Amerikë, dy nga emrat më të kërkuar janë ata të fituesit...
GOOGLE CHROME PËR WINDOWS TASHMË ËSHTË 15% MË I SHPEJTË.

GOOGLE CHROME PËR WINDOWS TASHMË ËSHTË 15% MË I SHPEJTË.

Chrome është një shfletues mjaft i dobishëm për shkak të integrimit të tij me aplikacionet dhe shërbimet e Google, dhe nësë ka patur ndonjë kritikë për të, ka qënë se koha e nisjes...
E konfirmuar: Samsung Galaxy S8 telefoni i pare me inteligjencën artificiale?

E konfirmuar: Samsung Galaxy S8 telefoni i pare me inteligjencën artificiale?

Telefoni i ardhshëm nga Samsung Electronics, Galaxy S8, do të jetë i pajisur me funksione të intelegjencës artificiale, duke shtruar kështu rrugën për një hap të ri në industri, ka...
MISTERI I PLANETIT TË NËNTË

MISTERI I PLANETIT TË NËNTË

Një planet i madh fshihet afër sistemit tonë diellor, dhe mund të shkaktojë një lëkundje të tij, sipas shkencëtarëve. Planeti i Nëntë, i hipotizuar por i pavërtetuar ende ndodhet në...
HTC Bolt po vjen, sjell 64GB dhe kamerë me 18MP

HTC Bolt po vjen, sjell 64GB dhe kamerë me 18MP

Gjatë spekulimeve të ditëve të kaluara që kanë qarkulluar në internet është bërë e ditur se HTC do ta lansojë një telefon të ri dhe poashtu janë parë disa imazhe të dizajnuara....
Samsung Galaxy S8 me ekranin në 4K dhe pa portin për kufje!

Samsung Galaxy S8 me ekranin në 4K dhe pa portin për kufje!

Disa javë më parë një raport i publikuar nga The Korea Herald ka deklaruar se telefoni i rradhës i linjës Galaxy nga Samsung, Galaxy S8, do të ketë ekran me rezolucion prej 4K. tani. Ndërsa...
Pixel, zbulohen gjitha detajet e telefonit të ri të Google!

Pixel, zbulohen gjitha detajet e telefonit të ri të Google!

Në prag të lansimit të pajisjeve të reja nga Google që do të ndodh më 4 tetor, operatori kanadez Bell ka zbuluar aksidentalisht telefonin e ri, Pixel. Megjithatë, ky zbulim nuk ofron shumë...