Po Shfletoni tek: TEKNOLOGJI - ASTRONOMI

Rrjedhin pamjet e Galaxy Note 8, para lansimit zyrtar

Rrjedhin pamjet e Galaxy Note 8, para lansimit zyrtar

Ka vetëm disa orë më shumë derisa Samsung më në fund zbulon të gjithë në lidhje me fabletin e saj të ardhshëm Galaxy Note 8. Note 8 i ri do të zbulohet në ngjarjen kryesore të sotme në...
CITROEN C1 VJEN NË VERSION TË VEÇANTË MAHNITËS (FOTO)

CITROEN C1 VJEN NË VERSION TË VEÇANTË MAHNITËS (FOTO)

Kompania e njohur franceze, Citroen, është në kërkim të vëmendjes së blerësve italian dhe tani ajo ofron një version të veçantë të modelit për qytet C1. Francezët për këtë version...
Tregu i telefonave mobil rritet edhe më shumë, Apple dhe Samsung kryesojnë

Tregu i telefonave mobil rritet edhe më shumë, Apple dhe Samsung kryesojnë

Tregu global i telefonave të mençur u rrit më shumë se sa pritej në tremujorin e parë, për 4.3 për qind në 347.4 milionë njësi, thuhet sipas raportit të IDC. Udhëheqësit e tregut,...
“APPLE” PUBLIKON PËRDITËSIMIN E RI PËR IOS

“APPLE” PUBLIKON PËRDITËSIMIN E RI PËR IOS

Kompania “Apple” ka publikuar azhurnimin më të ri për versionin e sistemit të saj operativ iOS 10.3, dedikuar për pajisjet iPhone, iPad dhe iPod Touch. Njëra nga të rejat e këtij...
MERCEDES-AMG ME MODELET SPECIALE (FOTO)

MERCEDES-AMG ME MODELET SPECIALE (FOTO)

Mercedes ka zbuluar një treshe të edicionit special të modeleve AMG para panairit të veturave në Gjenevë. Dy modele janë të AMG GT C Roadster i edicionit 50, të cilët kanë debutuar në...
Zyrtare: Galaxy S8 zbulohet më 27 shkurt!

Zyrtare: Galaxy S8 zbulohet më 27 shkurt!

Samsung do të njoftoj datën zyrtare të lansimin të Galaxy S8 më 27 shkurt. Drejtori i komunikimit mobil në Samsung ka bërë të ditur se lansimi zyrtar i telefonit do të lansohet zyrtarisht...
iPhone 8 do të mbushet pa tela?

iPhone 8 do të mbushet pa tela?

Në këtë pikë është gati se e qartë se iPhone i ri i këtij viti, i cili mund të vijë si iPhone 8 ose iPhone X, do të lansohet me mbushësin pa tel. Një raport i ri që vjen nga Kina e ka...
Shfaqen pamjet e para të Samsung Galaxy S8 – duket mrekullueshëm!

Shfaqen pamjet e para të Samsung Galaxy S8 – duket mrekullueshëm!

Data e lansimit të Samsung Galaxy S8 mund të jetë në muajin prill, por kjo nuk i ka ndalur njerëzit brenda dhe jashtë kompanisë jugkoreane të publikojnë foto të reja të modelit të ri të...
APPLE ËNDËRRON AKOMA, INVESTON NË MAKINA PA SHOFER

APPLE ËNDËRRON AKOMA, INVESTON NË MAKINA PA SHOFER

Në një dokument dërguar Entit Amerikan për Sigurinë Rrugore, Cupertino, shtëpia mëmë e Apple, kërkon që operatorët e rinj në sektorin automobilistik, të kenë të njëjtin shans si...
BMW X2 PRITET TË HYJË SË SHPEJTI NË PRODHIM (FOTO)

BMW X2 PRITET TË HYJË SË SHPEJTI NË PRODHIM (FOTO)

Të gjithë e kanë pëlqyer konceptin e këtij modeli, që ishte publikuar para dy vitesh në Paris Motor Show, por ende nuk është futur në prodhim. Mirëpo, zyrtarë nga BMW kanë bërë të...