Po Shfletoni tek: SHËNDETËSIA

Prindërit me kujdesje të tepërt krijojnë dëme të përhershme psikologjike te fëmijët

Prindërit me kujdesje të tepërt krijojnë dëme të përhershme psikologjike te fëmijët

Nëse jeni tepër mbrojtës ndaj fëmijëve tuaj, atëherë duhet të tregoni kujdes për pasojat psikologjike që mund t’i shkaktoni përgjatë gjithë jetës. Pra, ju nuk duhet të tregoheni një...
Midis stomakut dhe trurit ekziston lidhja magjike e cila mund të jetë vdekjeprurëse

Midis stomakut dhe trurit ekziston lidhja magjike e cila mund të jetë vdekjeprurëse

Pasojat e lëndimit në tru mund të reflektohen edhe në pjesën e poshtme të trupit, saktësisht në stomak dhe probleme të organeve të stomakut. Shkencëtarët kanë vërejtur lidhjen midis...
PUDRA E BEBEVE DHE DHJETËRA PËRDORIMET E TJERA TË SAJ

PUDRA E BEBEVE DHE DHJETËRA PËRDORIMET E TJERA TË SAJ

Pudra e bebes nuk është vetëm për bebet dhe për këmbët që djersinin. Ka me dhjetëra përdorime të tjera të pudrës së bebes që janë shumë efektive dhe të dobishme. Le t’i shohim…...
GETAT DUHET T`I FUSNI NË FRIGORIFER PARA SE T`I VISHNI

GETAT DUHET T`I FUSNI NË FRIGORIFER PARA SE T`I VISHNI

Dimri tani ka arritur dhe përfundimisht ju duhet të vishni sa më shumë rroba. Veshja kryesore janë getat, që mbajnë të ngrohtë këmbët në ditët e ftohta, transmeton arbresh.info....
GJASHTË USHQIME TË SHPEJTA QË IU DJEGIN YNDYRËN

GJASHTË USHQIME TË SHPEJTA QË IU DJEGIN YNDYRËN

Të hash nga pak gjatë ditës ndihmon të menaxhoni peshën në mënyra të ndryshme. Të ngrënit shpesh ndihmon për të mbajtur sheqerin në gjak të qëndrueshëm, që do të thotë se nuk do...
ÇIFTET JANË MË TË PRIRË TË NDAHEN NËSE E PËRBUZIN NJËRI-TJETRIN

ÇIFTET JANË MË TË PRIRË TË NDAHEN NËSE E PËRBUZIN NJËRI-TJETRIN

Sarkazma dhe rrotullimi i syve mund të thotë se lidhja juaj është në telashe të mëdha. Çdo lidhje i ka periudhat e mira dhe të këqija, por pasi që shifra e shkurorëzimeve ka arritur në...
USHQIMET KUNDËR LODHJES MENDORE DHE FIZIKE

USHQIMET KUNDËR LODHJES MENDORE DHE FIZIKE

Lodhja, drobitja, këputja fizike, letargjia ose dhe çdo simptomë shoqëruese tregojnë se trupi ndihet i dobët dhe pa fuqi. Të paktën 1 në 5 shqiptarë ndihen të lodhur gjatë ditës. Lodhja...
AKTORËT QË VDIQËN GJATË XHIRIMIT TË FILMAVE

AKTORËT QË VDIQËN GJATË XHIRIMIT TË FILMAVE

Heath Ledger, Anton Yelchin, Brandon Lee, të gjithë këta aktorë kanë pasur të ardhme tragjike. Është e trishtuar që fundi i yjeve të preferuar të Hollywoodit gjithmonë do të na kujtojë...
GJASHTË TRUQE QË TË KURSENI KOHË

GJASHTË TRUQE QË TË KURSENI KOHË

Puna dhe obligimet e ndryshme nuk ju lënë shumë kohë për t’ia kushtuar vetes, miqve, familjes… Mirëpo këto gjashtë truqe do t’ju kursejnë së paku një orë në ditë. Sorollatje të...
“KURRË MOS U DORËZO!” FJALIMI EMOCIONUES I ERIC THOMASIT

“KURRË MOS U DORËZO!” FJALIMI EMOCIONUES I ERIC THOMASIT

“Madhështia është një shumicë gjërash të vogla të bëra siç duhen bërë, ditë pas ditë, përpjekje pas përpjekjeje”. Nuk ka për të ardhur kurrë ajo ditë në jetën tënde, kur...