Po Shfletoni tek: RAJONI & BOTA

Zbulohet plani i Vuçiq: Ja çfarë fshihet pas trenit të Serbisë

Zbulohet plani i Vuçiq: Ja çfarë fshihet pas trenit të Serbisë

Drejtori i Qendrës për Rajonalizim në Serbi, Aleksandar Popov, ka thënë sot se organizimi i udhëtimit të trenit nga Beogradi për në Mitrovicë, ishte pjesë e fushatës presidenciale në...
CONTE PARALAJMËRON LARGIMIN E TERRYT NGA CHELSEA

CONTE PARALAJMËRON LARGIMIN E TERRYT NGA CHELSEA

Kapiteni legjendar i Chelseat po numëron muajt e fundit me skuadrën londineze. John Terry nuk është në planet e trajnerit Antonio Conte dhe një largim i mundshëm i kapitenit nga Stamford...
RIVOTIMI NË TEARCË, ARRESTOHEN DY PERSONA PËR BLERJE VOTASH

RIVOTIMI NË TEARCË, ARRESTOHEN DY PERSONA PËR BLERJE VOTASH

Dy persona janë arrestuar në Tearcë pasi dyshohet se kanë ofruar para për votuesit që të mos dalin në zgjedhje, ka konfirmuar nga MPB-ja për CIVIL. Ata janë paraqitur në polici nga një...
‘SHUMICA E SHQIPTARËVE DUAN KOALICION ME ZAEVIN’

‘SHUMICA E SHQIPTARËVE DUAN KOALICION ME ZAEVIN’

Edhe pse nuk është e sigurtë se cila parti politike do të merr mandatin për formimin e qeverisë së re, partitë tashmë kanë filluar të bëjnë llogaritjen se me cilën do të...
MOSKA KUSHTËZON SERBINË PËR AEROPLANËT MIG-26

MOSKA KUSHTËZON SERBINË PËR AEROPLANËT MIG-26

Në vizitën që Vuçiq po bën në Moskë për blerjen e aeroplanëve luftarakë, MiG-26, bëhet e ditur se Moska këtë po e kushtëzon  Beogradin që “bashkëpunëtorët rusë në Qendrën...
KSHZ-JA HEDH POSHTË EDHE ANKESËN E FUNDIT TË LSDM-SË

KSHZ-JA HEDH POSHTË EDHE ANKESËN E FUNDIT TË LSDM-SË

Komisioni Shtetëror i Zgjedhjeve ka refuzuar edhe ankesën e fundit të LSDM-së opozitare për parregullsi në një vendvotim në njësinë e gjashtë zgjedhore. Paraprakisht komisioni kishte...
JA KUSH PËRFITON NGA RRITJA PAGAVE NË SHQIPËRI

JA KUSH PËRFITON NGA RRITJA PAGAVE NË SHQIPËRI

Qeveria e Shqipërisë ka planifikuar një fond prej 100 milionë dollarësh për rritjen e pagave dhe pensioneve duke filluar nga data 1 mars 2017. Rritja e pagave për mbi 81 mijë buxhetorë...
EVROPA KËRKON QEVERISJE TË QËNDRUESHME NË BULLGARI

EVROPA KËRKON QEVERISJE TË QËNDRUESHME NË BULLGARI

Evropa ngul këmbë për qeverisje të qëndrueshme në Bullgari për shkak të krizës me refugjatët. Kryeministri Bojko Borisov dha shenjë nga Brukseli, se mund të mendojë mundësinë të...
SOT PËRFUNDON FUSHATA ZGJEDHORE NË MAQEDONI, TË DIELËN VOTOHET

SOT PËRFUNDON FUSHATA ZGJEDHORE NË MAQEDONI, TË DIELËN VOTOHET

Partitë dhe koalicionet që marrin pjesë në zgjedhjet e parakohshme parlamentare në Maqedoni, sot përfundojnë fushatën zgjedhore. Bashkimi Demokratik për Integrim (BDI), do të mbajë...
SERBIA MERR NGA BE-JA 80 MILIONË EURO PËR ADMINISTRATËN

SERBIA MERR NGA BE-JA 80 MILIONË EURO PËR ADMINISTRATËN

Komisioni Evropian do të akordojë rreth 80 milionë euro për reformën e administratës në Serbi. Gjatë vizitës, Komisioneri për Zgjerim, Johannes Hanh, tha se Serbia mund të ketë besim te...