Po Shfletoni tek: RAJONI & BOTA

Sulmi në ambasadë dhe stabiliteti i brishtë në Ballkan

Sulmi në ambasadë dhe stabiliteti i brishtë në Ballkan

Derisa hetuesit përpiqen të gjejnë motivin e sulmit me granatë në Ambasadën e Shteteve të Bashkuara në Mal të Zi, shqetësimet se incidenti mund të thyejë stabilitetin e përmirësuar në...
TRAJÇE DIMKOV: LSD BËN KEQPËRDORIME ZGJEDHORE

TRAJÇE DIMKOV: LSD BËN KEQPËRDORIME ZGJEDHORE

LSD në periudhën parazgjedhore përmes organizatës humanitare në Shtip, angazhon vullnetar në Spitalin Klinik të Shtipit, me premtime se pas zgjedhjeve të njëjtit do të punojnë. Deri sa...
Zaev: Sot do t’i zgjidhim të gjitha paqartësitë me Vuçiq

Zaev: Sot do t’i zgjidhim të gjitha paqartësitë me Vuçiq

Kryeministri i Maqedonisë, Zoran Zaev, në një deklaratë për gazetën serbe ‘Blic’ ka përsëritur se Qeveria në Shkup asnjıherë nuk ka pasur për qëllim, as edhe nuk ka dhënë udhëzime...
Gjuriq: Edita Tahiri të tregohet konstruktive

Gjuriq: Edita Tahiri të tregohet konstruktive

Edita Tahiri duhet në mënyrë konstruktive të përfshihet në dialog për të ardhmen e rajonit dhe marrëdhënieve serbo-shqiptare, por duhet të ndalojë së kërkuari për domosdoshmërinë që...
LIDERI I OPOZITËS TURKE VAZHDON MARSHIMIN E VET PËR DREJTËSI

LIDERI I OPOZITËS TURKE VAZHDON MARSHIMIN E VET PËR DREJTËSI

Lideri i Partisë Popullore-Republikane në Turqi Kemal Këlëçdaroglu po e vazhdon Marshimin e vet për drejtësi nga Ankaraja drejt Stambollit. Politikani planifikon të kalojë 450 kilometra në...
ARRESTOHET DHE DEPORTOHET NGA RUSIA DEPUTETI MALAZEZ

ARRESTOHET DHE DEPORTOHET NGA RUSIA DEPUTETI MALAZEZ

Deputeti i Partisë Demokratike Socialiste (PDS) Miodrag Vukoviç, parti në pushtet në Malin e Zi, është arrestuar mbrëmë vonë në Moskë, si person i padëshiruara në Rusi. Ai është...
3.8 MILIONË TURISTË NË SHQIPËRI

3.8 MILIONË TURISTË NË SHQIPËRI

Turizmi në Shqipëri po rritet nga viti në vit, edhe pse ka shumë për t’u bërë. Faqet e shumta ndërkombëtare shkruajnë për turizmin shqiptar. Njëra ndër to dhe më të mëdhatë në...
Ziadin Sela transferohet në Spitalin e Tetovës

Ziadin Sela transferohet në Spitalin e Tetovës

Burimet e Telegrafit në Spitalin e Tetovës dhe në LR-PDSH thonë se kryetari i LR-PDSH-se, Ziadin Sela është lëshuar nga spitali i Shkupit, dhe i njejti do të përkujdeset nga stafi i spitalit...
Japonia në alarm pas lansimit të raketës balistike nga Koreja Veriore

Japonia në alarm pas lansimit të raketës balistike nga Koreja Veriore

Qeveria japoneze mbetet në gjendje alarmi pas lëshimit të dështuar të një rakete balistike nga ana e Koresë së Veriut. Kabineti qeveritar u mblodh me urgjencë në Këshillin Kombëtar të...
“VUÇIQI ËSHTË GËNJESHTARI MË I MADH!“

“VUÇIQI ËSHTË GËNJESHTARI MË I MADH!“

Mijëra veta morën pjesë në tubime të qeta në Beograd dhe disa qytete tjera të Serbisë, për të protestuar kundër fitores së kryeministrit Aleksandër Vuçiç në zgjedhjet presidenciale...