Po Shfletoni tek: KRONIKA E ZEZË

TONELATA HASHASHI NË ITALI, ARRESTOHEN 12 SHQIPTARË NË BRESHIA

TONELATA HASHASHI NË ITALI, ARRESTOHEN 12 SHQIPTARË NË BRESHIA

Një super operacion kundër trafikut ndërkombëtar të drogës u ndërmor mbrëmjen e 27 nëntorit në Breshia. Flitet per disa ton hashash e kile kokaine që vinin nga jashtë me destinacion...
VDES NJË PUNËTOR KOSOVAR NË MAL TË ZI, TJETRI LËNDOHET RËNDË

VDES NJË PUNËTOR KOSOVAR NË MAL TË ZI, TJETRI LËNDOHET RËNDË

Një punëtor ndërtimi ka vdekur ndërsa një tjetër ka marr lëndime të rënda dje rreth orës 14:30, pas shembjes së një ndërtesë në Beçiq të Malit të Zi. Viktima dhe i lënduari, që...
SHITNIN BIZHUTERI TË VJEDHURA, ARRESTOHEN SHTETASIT SHQIPTARË

SHITNIN BIZHUTERI TË VJEDHURA, ARRESTOHEN SHTETASIT SHQIPTARË

Policia e Kosovës ka arrestuar dje në Gjakovë tre shtetas të Shqipërisë për arsye se të njëjtit janë takuar në afërsi të një qendre tregtare duke shitur qafore(imitim i arit) që...
VJEDHJE NË NJË SHTËPI NË VUSHTRRI, POLICIA KAP AUTORËT

VJEDHJE NË NJË SHTËPI NË VUSHTRRI, POLICIA KAP AUTORËT

Një person ka informuar Policinë në Vushtrri se i është thyer shtëpia e tij, ku janë vjedhur një motoçikletë dhe disa gjëra tjera më vlerë. Në vendin e ngjarjes kanë dalë njësitet...
ARRESTOHET NJË SERB, TENTOI T’I KORRUPTOJË PUNËTORËT NË DOGANË

ARRESTOHET NJË SERB, TENTOI T’I KORRUPTOJË PUNËTORËT NË DOGANË

Policia e Kosovës ka arrestuar të dyshuarin mashkull shtetas i Serbisë, pasi është munduar t’i shmanget procedurave doganore të mallit duke u ofruar zyrtarëve doganorë shumën prej 50...
TRAGJIKE: KA VDEKUR NJË GRUA QË U SULMUA NGA BASHKËSHORTI NË PEJË

TRAGJIKE: KA VDEKUR NJË GRUA QË U SULMUA NGA BASHKËSHORTI NË PEJË

Viktima ishte sulmuar nga bashkëshorti i saj më datë 17 nëntor në Pejë. “Sot më 23.11.2017 në QKUK ka ndërruar jetë viktima femër K/Shqiptare e cila ka qenë duke u trajtuar pas...
KAPET VETURA ME DROGË, NË KËRKIM EDHE NJË SHQIPTAR

KAPET VETURA ME DROGË, NË KËRKIM EDHE NJË SHQIPTAR

Një sasi prej 104 kg marijuanë është sekuestruar sot nga policia greke ndërsa janë arrestuar 2 persona dhe një shqiptar është shpallur në kërkim. Policia ka arrestuar shoferin e automjetit...
IA DËMTON VETURËN, ARRESTOHET

IA DËMTON VETURËN, ARRESTOHET

Policia ka arrestuar dje një person në Pejë pasi që i njëjti pas një mosmarrëveshje, ka gjuajtur me gurë në drejtim të shtëpisë së viktimës duke i dëmtuar veturën. Nuk raportohet për...
KONFISKOHET SUBSTANCË NARKOTIKE NË GJILAN

KONFISKOHET SUBSTANCË NARKOTIKE NË GJILAN

Njësia policore ka arrestuar një të dyshuar në Gjilan, pasi që gjatë kontrollimit të tij i janë gjetur dhe konfiskuar 7.7 gram substancë e dyshuar narkotike. Pasi i dyshuari kishte urdhër...
DHËNDRI I SHKAKTON LËNDIME TRUPORE VJEHRRIT

DHËNDRI I SHKAKTON LËNDIME TRUPORE VJEHRRIT

Një sherr mes dhëndrit dhe vjehrrit ka gjeneruar në përdorimin e dhunës në një familje në qytetin e Bulqizës, ku i lënduar ka mbetur ky i fundit. Ngjarja ka ndodhur pasditen e djeshme rreth...