Po Shfletoni tek: KRONIKA E ZEZË

VETURA GODET NJË KËMBËSORE NË VUSHTRRI

VETURA GODET NJË KËMBËSORE NË VUSHTRRI

Mbrëmë rreth orës 21:20 në fshatin Doberllukë të Vushtrrisë, një femër ka pësuar lëndime trupore pasi është goditur nga një veturë. Viktima është goditur përderisa ishte duke e...
8-VJEÇARI BIE NGA KATI I DYTË I SHKOLLËS NË KAÇANIK

8-VJEÇARI BIE NGA KATI I DYTË I SHKOLLËS NË KAÇANIK

Policia ka njoftuar se dje në rrethana të panjohura, një fëmijë i gjinisë mashkullore (8 vjeç) ka rënë nga kati i dytë i korridorit të shkollës “Emin Duraku” në Kaçanik. “Fëmija...
E FUT TË MITURËN NË MAKINË DHE E DHUNON

E FUT TË MITURËN NË MAKINË DHE E DHUNON

Përmes raportit 24 orësh të Policisë së Kosovës, është bërë e ditur se dje policia ka arrestuar një të dyshuar mashkull në Prishtinë pasi e kishte futur në veturë viktimën (femër e...
RRAHU DY MOTRAT, ARRESTOHET I DYSHUARI

RRAHU DY MOTRAT, ARRESTOHET I DYSHUARI

Policia e Kosovës ka arrestuar një person në Vushtrri i cili ka rrahur dy motrat e tij. “Është arrestuar i dyshuari mashkull K/Shqiptar, pasi që njëjti kishte rrahur dy motrat e tij viktimat...
POROSISTE VRASJET NGA QELIA, TAFILI PËRJETË NË BURG

POROSISTE VRASJET NGA QELIA, TAFILI PËRJETË NË BURG

Gjykata e Krimeve të Rënda shpalli fajtor Admir Tafilajn dhe nëntë të akuzuar së bashku me të, që u akuzuan përgjatë një viti për katër akuza, më e rënda ajo e vrasjes me pagesë dhe...
NJË PERSON DËNOHET ME TRI VJET E GJYSMË BURG PËR GRABITJE

NJË PERSON DËNOHET ME TRI VJET E GJYSMË BURG PËR GRABITJE

Gjykata Themelore në Prishtinë ka dënuar me tri vite e gjysmë burg të akuzuarin M,C për veprën penale të grabitjes. Gjykata paraprakisht ka gjetur se i akuzuari M.C, me 27 janar të këtij...
KAPEN FALSIFIKATORËT, OPERACIONI “PERMESO”, PËRGATISNIN PASAPORTA

KAPEN FALSIFIKATORËT, OPERACIONI “PERMESO”, PËRGATISNIN PASAPORTA

Policia e Tiranës arrestoi 2 persona për falsifikim letërnjoftimesh. Gëzim Tafaj, 48 vjeç, banues në Tiranë, i dënuar më parë për “Dhënie ndihme për kalim të paligjshëm të...
POLICIA E KOSOVËS JEP DETAJE PËR SEKUESTRIMIN E 135 KG DROGË

POLICIA E KOSOVËS JEP DETAJE PËR SEKUESTRIMIN E 135 KG DROGË

Policia e Kosovës përmes një konference të jashtëzakonshme për media tregon për sekuestrimin e 135 kilogramë drogë. Policia e Kosovës organizon  konferencë të jashtëzakonshme e cila ka...
TRENI PËRPLAS PËR VDEKJE NJË 52 VJEÇAR

TRENI PËRPLAS PËR VDEKJE NJË 52 VJEÇAR

Një 52 vjeçar ka gjetur vdekjen pasi është përplasur nga treni i linjës hekurudhore Durrës-Vorë. Ngjarja ka ndodhur tek nënkalimi hekurudhor  në Sallmone rreth orës 15:10 minuta. Policia...
“LAZARATI 2”, KAZMA TËRHEQ POHIMET E MËPARSHME

“LAZARATI 2”, KAZMA TËRHEQ POHIMET E MËPARSHME

Elison Kazma ka tërhequr pohimet e bëra më parë në lidhje me çështjen “Lazarati 2″. Kazma ka thënë se ka deklaruar nën terror se të pandehurit kishin plan të sulmonin...