Po Shfletoni tek: FUN

Ariu afrohet te pishina, provon edhe rrethin e gomës (Video)

Ariu afrohet te pishina, provon edhe rrethin e gomës (Video)

Në një shtëpi në British Columbia të Kanadasë, ka hyrë një ari i cili ka qëndruar për një kohë te pishina. Sikur të jenë ndonjë vizitor i zakonshëm, kafsha ka provuar edhe rrethin e...
Dhjetë rastet më të tmerrshme të njerëzve të varrosur për së gjalli, kjo është historia e tyre

Dhjetë rastet më të tmerrshme të njerëzve të varrosur për së gjalli, kjo është historia e tyre

Ideja e të varrosurit për së gjalli është një frikë universale. Të zgjohesh duke e gjetur veten të bllokuar nën tokë është pothuajse një dënim me vdekje. Këto histori janë tregime...
Shoferi me manovrën më të keqe të daljes nga auto-larja (Video)

Shoferi me manovrën më të keqe të daljes nga auto-larja (Video)

Në Montana të Shteteve të Bashkuara, një shofer e ka kryer një manovër të gabuar, ka rënë poshtë rrugës dhe e ka shpërthyer një hidrant. Megjithëse hapësira e platformës ishte shumë...
Këta fshatarë nga Afrika ju mahnitin me artin e shtëpive të tyre (Foto)

Këta fshatarë nga Afrika ju mahnitin me artin e shtëpive të tyre (Foto)

Burkina Faso në Afrikën Perëndimore nuk është e njohur si një zonë e frekuentuar shumë nga turistët. Megjithatë në këtë zonë është i vendosur një fshat i mrekullueshëm rreth 1.2...
Duken si topa bore, por shikoni se çfarë janë (Foto)

Duken si topa bore, por shikoni se çfarë janë (Foto)

Duken si topa bore por në të vërtetë janë lepujt arktik të dëborës. Lëkura e tyre ndryshon ngjyrën lehtësisht nga stina në stinë. Gjatë dimrit, gëzofi i tij ka ngjyrë të bardhë të...
Prekëse: Kanguri mashkull mban kokën e partneres femër (Foto)

Prekëse: Kanguri mashkull mban kokën e partneres femër (Foto)

Bota e kafshëve vazhdon të na befasojë dhe të na emocionojë vazhdimisht. Këto foto të fuqishme tregojnë momentin kur një kangur mashkull mban kokën e partneres femër, teksa ajo po ndërron...
Punëtorët e një restoranti festuan fitoren e lotarisë prej 1 miliard dollarëve…, por kishte një problem! (Foto/Video)

Punëtorët e një restoranti festuan fitoren e lotarisë prej 1 miliard dollarëve…, por kishte një problem! (Foto/Video)

Imagjinoni se si do të ndiheshit po të fitonit një lotari prej 1 miliard dollarëve. Me siguri ju do të fluturonit nga gëzimi dhe ndoshta do të lenit vendin e punës. Një gjë e tillë u...
Një kopsht zoologjik ndryshe: Njerëzit në kafaz e kafshët jashtë (Foto)

Një kopsht zoologjik ndryshe: Njerëzit në kafaz e kafshët jashtë (Foto)

Në një kopsht zoologjik të Kinës, turistët dhe kafshët kanë ndërruar rolet me njëri-tjetrin. Parku Lehe Ledu Wildlife në qytetin Chongqing u jep mundësi të gjithë vizitorëve të afrohen...
Stërvitja e veçantë dhe e rrezikshme e ushtarëve në Indonezi (Video)

Stërvitja e veçantë dhe e rrezikshme e ushtarëve në Indonezi (Video)

Stërvitja ushtarake është një ndër veprimet më ekstreme që ne mund të kemi parë herë pas here. Por kjo mënyrë e zgjedhur nga ushtria në Indonezi është vërtetë e veçantë dhe mjaft e...
Këto janë tetë fotografitë më të mira të martesave të vitit 2015 (Foto)

Këto janë tetë fotografitë më të mira të martesave të vitit 2015 (Foto)

Këtë vit, janë më shumë se 10 mijë fotografi nëpër 45 vende të ndryshme të martesave. Por janë vetëm 50 imazhe që janë selektuar ndër më të mirat, shkruan “elle”,...