Po Shfletoni tek: AKTUALE

Tronditet Vuçiq: Marrja e Trepçës nga Qeveria e Kosovës, goditje për dialogun

Tronditet Vuçiq: Marrja e Trepçës nga Qeveria e Kosovës, goditje për dialogun

Qëllimi i Qeverisë së Kosovës që të ndërmarrë kombinatin e Trepçës do të mund të ishte goditje serioze për dialogun e Brukselit, ka deklaruar sot kryeministri i Serbisë, Aleksandar...
Spahiu: Rugova ishte Zot në profesionin e tij

Spahiu: Rugova ishte Zot në profesionin e tij

Lidhja Demokratike e Kosovës është partia më me vlera që ka lënë gjurmë në Kosovë. Ajo së bashku me ish presidentin Rugova ka bërë që kjo parti të dallohet nga partitë e tjera me disa...
Pse mërgimtarët blejnë vetura të shtrenjta!?

Pse mërgimtarët blejnë vetura të shtrenjta!?

Koha e pushimeve në vendlindje, përveç që i mbush qytetet me mërgimtarë, mbush edhe rrugët me vetura nga më të ndryshmet. Natyrisht, veturat luksoze janë ato që më së shumti tërheqin...
Shqiptarja myslimane ngatërrohet me terroristen më të kërkuar në botë (Foto)

Shqiptarja myslimane ngatërrohet me terroristen më të kërkuar në botë (Foto)

Një shqiptare myslimane është ngatërruar duke menduar se ajo është terroristja e kërkuar Hayat Boumeddiene, vetëm pse ka emrin e njëjtë si ajo, shkruan news.com.au. “Është e vërtetë...
Fotografi e rrallë: Bajram Curi i vrarë (Foto)

Fotografi e rrallë: Bajram Curi i vrarë (Foto)

Fotografi Arben Llapashtica ka botuar një foto të rrallë ku shihet Bajram Curri i vrarë. “Në këtë foto hasa në arkivin tim edhe është e riemëruar kështu: foto e rrallë Bajram Curri i...
Jashari: Të hënën vendosin për veprimet tona ndaj vendimit të rektorit

Jashari: Të hënën vendosin për veprimet tona ndaj vendimit të rektorit

Vendimin e rektorit të UP-së “Hasan Prishtina”, Ramadan Zejnullahu, për shkëputjen e memorandumit në mes të UP-së dhe Shoqatave të dala nga lufta e UÇK-së, kryetari i Shoqatës së...
Deda, Isa Mustafës: Shkarkoje Jabllanoviqin!

Deda, Isa Mustafës: Shkarkoje Jabllanoviqin!

Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Ilir Deda, duke iu kundërpërgjigjur një postimi në Facebook të kryeministrit Isa Mustafa, ka thënë se në vend se të tentojë t’ia ndalojë Mimozës e...
Të martën fillon greva në shkolla

Të martën fillon greva në shkolla

Të martën ora e parë e mësimit, e të dy ndërrimeve, në të gjitha shkollat e Kosovës nuk do të mbahet. Kështu ka vendosur Sindikata e Bashkuar e Arsimit, Shkencës dhe Kulturës. Greva do...
Kërcënohen gazetarët kosovarë që dolën në mbrojtje të Charlie

Kërcënohen gazetarët kosovarë që dolën në mbrojtje të Charlie

Dhjetëra gazetarë të mediave të ndryshme në Kosovë janë solidarizuar me kolegët e vrarë të revistës satirike franceze, “Charlie Hebdo”. Ky tubim është mbajtur në sheshin “Zahir...
Pesë autobusë po nisen tani nga stacioni në Prishtinë

Pesë autobusë po nisen tani nga stacioni në Prishtinë

Janë pesë autobusë që në këto momente po nisën nga stacioni i autobusëve në Prishtinë, për në rrugët e Evropës. Një qytetar, ka shpërndarë një foto në Facebook, ku në të...