Po Shfletoni tek: AKTUALE

QEVERIA E KOSOVËS, 100 MIJË EURO PËR KOALICIONIN ANTI-ISIS

QEVERIA E KOSOVËS, 100 MIJË EURO PËR KOALICIONIN ANTI-ISIS

Qeveria e Kosovës në mbledhjen e stome ka ndarë 100.000 euro në përkrahje të koalicionit anti-ISIS Për këtë kryeministri Ramush Haradinaj deklaroi ndarja e këtyre mjeteve nga Qeveria...
JASHARI NGA “SOFRA E SHTËPISË” NË PREKAZ PËRÇON MESAZHIN PËR UNITET

JASHARI NGA “SOFRA E SHTËPISË” NË PREKAZ PËRÇON MESAZHIN PËR UNITET

I biri i komandantit Hamëz Jashari, Bekim Jashari, kishte zgjedhur oborrin e shtëpisë së tij në Prekaz, vendin ku 19 vjet më parë 56 anëtarë të familjes së ngushtë dhe të gjerë u...
QEVERIA E KOOSVËS NDAN 40 MIJË EURO PËR NJË SHKOLLË TË BUJANOCIT

QEVERIA E KOOSVËS NDAN 40 MIJË EURO PËR NJË SHKOLLË TË BUJANOCIT

Në mbledhjen e sotme Qeveria e Kosovës ka ndarë 40 mijë euro për renovimin e shkollës fillore në fshatin Somolicë të komunës së Bujanovcit. Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, tha...
VESELI: ASKUND NUK E NDJEJ VETËN MË SHQIPTAR SE NË DRENICË

VESELI: ASKUND NUK E NDJEJ VETËN MË SHQIPTAR SE NË DRENICË

Partia Demokratike e Kosovës ka mbajtur tubimin përmbyllës në Drenas para zgjedhjeve lokale të 22 tetorit. Kryetari i kësaj partie, Kadri Veseli, ka deklaruar para qytetarëve se Drenica nuk...
EDHE DY MUAJ PARABURGIM NDAJ TË DYSHUARVE PËR VRASJEN E AULON ZEKËS

EDHE DY MUAJ PARABURGIM NDAJ TË DYSHUARVE PËR VRASJEN E AULON ZEKËS

Gjykata Themelore e Prishtinës ia ka vazhduar edhe për dy muaj masën e paraburgimit dy të dyshuarve për vrasjen e 16-vjeçarit Aulon Zeka. Këtë e ka konfirmuar për Express, Ekrem Lutfiu nga...
PARALAJMËROHEN REFORMA TË THELLA NË SHËNDETËSINË KOSOVARE

PARALAJMËROHEN REFORMA TË THELLA NË SHËNDETËSINË KOSOVARE

Drejtorët e klinikave dhe spitaleve regjionale që u ka skaduar afati i kontratës së rregullt, pas hapjes së konkursit, mund të ketë ndërrime të pozitave, tha për Radio Kosovën, Basri...
HASANI: LUMEZI E KA PROVIMIN E JURISPRUDENCËS TË FALSIFIKUAR

HASANI: LUMEZI E KA PROVIMIN E JURISPRUDENCËS TË FALSIFIKUAR

Ish-rektori i UP-së dhe ish-kryetari i Gjykatës Kushtetuese të Kosovës, Enver Hasani pas dënimit me 1 vit burg me kusht ka dërguar mediave një email me anë të së cilit ka thënë se...
GJITHÇKA GATI PËR DITËN E ZGJEDHJEVE

GJITHÇKA GATI PËR DITËN E ZGJEDHJEVE

Zgjedhjet Lokale të 22 tetorit janë afruar ndërsa Komisioni Qendror i Zgjedhjeve është duke i bërë të gjitha përgatitjet. Zëdhënësi i KQZ-së, Valmir Elezi i ka thënë lajmi.net se...
REALIZOHET VIZITA E PARË NË LUGINË TË PRESHEVËS NGA QEVERIA HARADINAJ

REALIZOHET VIZITA E PARË NË LUGINË TË PRESHEVËS NGA QEVERIA HARADINAJ

Ministri i Drejtësisë në Kosovë, Abelard Tahiri, ka realizuar sot vizitën e tij të paraparë në komunën e Bujanocit. Rreth vizitës së tij ka konfirmur vet Ministri Tahiri, për klankosova....
SUFICIT ZËVENDËSMINISTRASH!

SUFICIT ZËVENDËSMINISTRASH!

Katër apo pesë zëvendësministra pritet t’i ketë Ministria e Arsimit, Shkencës dhe Teknologjisë, e cila udhëhiqet nga ministri Shyqiri Bytyqi. Në këtë dikaster qeveritar karrigen e...