Po Shfletoni tek: AKTUALE

EMËROHEN EDHE DY ZËVENDËSMINISTRA NË QEVERINË HARADINAJ

EMËROHEN EDHE DY ZËVENDËSMINISTRA NË QEVERINË HARADINAJ

Kryeministri i Kosovës gjatë ditës së sotme ka emëruar dy zëvendësministra  të  ri në Qeverinë e Kosovës. Bëhet fjalë për Ministrinë e Punëve të Jashtme, në të cilën...
BRNABIQ-YEE-SË: JEMI TË VENDOSUR PËR DIALOGUN BEOGRAD-PRISHTINË

BRNABIQ-YEE-SË: JEMI TË VENDOSUR PËR DIALOGUN BEOGRAD-PRISHTINË

Hapja e dialogut të brendshëm për Kosovën do të çojë deri te arritja e konsensusit për zgjidhjen e çështjes me interes kombëtar”, deklaroi kryeministrja e Serbisë, Brnabiq Po kështu...
VESELI DHE JAMIE SHEA FLASIN PËR ANËTARËSIMIN E KOSOVËS NË NATO

VESELI DHE JAMIE SHEA FLASIN PËR ANËTARËSIMIN E KOSOVËS NË NATO

Kryetari i Kuvendit të Republikës së Kosovës, Kadri Veseli, ka pritur sot në takim Zëvendës-Ndihmësin e Sekretarit të Përgjithshëm të NATO-s, Jamie Shea. Kryeparlamentari Veseli e ka...
TAKOHEN VUNIQI E XHAFA, DISKUTOHET MBLEDHJA E DY QEVERIVE

TAKOHEN VUNIQI E XHAFA, DISKUTOHET MBLEDHJA E DY QEVERIVE

Zëvendësministrja e Punëve të Jashtme e Kosovës, Rejhan Vuniqi ka pritur në një takim homologun e saj nga Republika e Shqipërisë, zëvendësministrin e Punëve të Jashtme, Etjen Xhafa. Në...
YMERI: KEMI RRITJE TË NUMRIT TË ASAMBLISTËVE

YMERI: KEMI RRITJE TË NUMRIT TË ASAMBLISTËVE

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Visar Ymeri ka thënë se të trajtohet kjo lëvizje si humbëse e zgjedhjeve lokale në rastin më të mirë është injorancë e kulluar. “Si mund të quhet...
KQZ: SË SHPEJTI FILLON NUMËRIMI I VOTAVE ME KUSHT

KQZ: SË SHPEJTI FILLON NUMËRIMI I VOTAVE ME KUSHT

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve do të fillojë nga nesër me përgatitjet intensive për organizimin e këtij raundi të dytë të zgjedhjeve. Kështu ka thënë kreu i KQZ-së, Valdete Daka, në...
KUBUROVIQ: INTEGRIMI NË GJYQËSOR, LEHTËSON QASJEN E QYTETARËVE

KUBUROVIQ: INTEGRIMI NË GJYQËSOR, LEHTËSON QASJEN E QYTETARËVE

Ministrja e Drejtësisë së Serbisë, Nela Kuburoviq ka thënë se integrimi i prokurorëve dhe gjyqtarëve serbë në sistemin e drejtësisë në Kosovë lehtëson qasjen në drejtësi për...
QUMËSHTARËT KËRKOJNË TË MOS VONOHEN SUBVENCIONET

QUMËSHTARËT KËRKOJNË TË MOS VONOHEN SUBVENCIONET

Përfaqësuesit e Shoqatës së Prodhuesve të Qumështit, të udhëhequr nga kryetari i kësaj Shoqate, Naser Bajraktari, kanë kërkuar nga kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj që mos të...
“DASHURIA PËR NËNËN MË INKURAJON QË TË PUNOJË NË SHËRBIM TË VENDIT”

“DASHURIA PËR NËNËN MË INKURAJON QË TË PUNOJË NË SHËRBIM TË VENDIT”

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj gjatë ditës së sotme ka zhvilluar një takim të këndshëm me nënën, motrat dhe kunatën. Takimi është zhvilluar në ambientet e Qeverisë së...
OSBE SQARON ME CILAT DOKUMENTE MUND TË VOTOJNË SERBËT NË KOSOVË

OSBE SQARON ME CILAT DOKUMENTE MUND TË VOTOJNË SERBËT NË KOSOVË

OSBE-ja sqaron se serbët e Kosovës mund të votojnë në zgjedhjet e nesërme lokale me dokumentet e Serbisë. Senad Shaboviq, zëdhënës i Misionit të OSBE-së në Kosovë tregoi sot se me cilat...