Po Shfletoni tek: AKTUALE

SERBIA PROPOZON KONFERENCË NDËRKOMBËTARE PËR KOSOVËN

SERBIA PROPOZON KONFERENCË NDËRKOMBËTARE PËR KOSOVËN

Ministri i jashtëm i Serbisë, Ivica Daçiq ka propozuar krijimin e një konference ndërkombëtare e cila do të parandalonte luftën eventuale për shekuj të tërë. Ministri serb këtë e ka...
AMBASADA AMERIKANE KËRKON TË NISIN PUNËT PËR FORMIMIN E ASOCIACIONIT

AMBASADA AMERIKANE KËRKON TË NISIN PUNËT PËR FORMIMIN E ASOCIACIONIT

Lista Serbe ditë më parë gjatë një takimi me shefen e zyrës së BE-së në Kosovë, Natalyia Apostolova kishte kërkuar formimin e Asociacionit. Kjo kërkesë erdhi pas betimit të gjyqtarëve...
ARRESTOHET NJË FAMILJAR I GRUPIT TË KUMANOVËS PARA GJYKATËS NË SHKUP

ARRESTOHET NJË FAMILJAR I GRUPIT TË KUMANOVËS PARA GJYKATËS NË SHKUP

Para pak çastesh është arrestuar një person para Gjykatës në Shkup, i cili supozohet se ka pasur mjet shpërthyes. Personit në fjalë i është konfiskuar çanta të cilën e kishte me vete...
BYTYQI: PRIORITET PROJEKTLIGJI PËR STATUSIN E MËSIMDHËNËSVE TË `90-VE

BYTYQI: PRIORITET PROJEKTLIGJI PËR STATUSIN E MËSIMDHËNËSVE TË `90-VE

Ministri i MASHT, Shyqiri Bytyqi ka pritur sot në kabinetin e tij kryetarin e SBASHK-ut Rrahman Jasharaj dhe këshilltarin për organizim të brendshëm, Ymer Ymeri. Delegacioni i SBASHK-ut i ka...
GJENDJA E SIGURISË SË GAZETARËVE NË KOSOVË MBETET SHQETËSUESE

GJENDJA E SIGURISË SË GAZETARËVE NË KOSOVË MBETET SHQETËSUESE

Numri i madh i sulmeve dhe kërcënimeve ndaj gazetarëve që janë raportuar këtë vit është shqetësues. Mosndëshkimi i kryerësve të këtyre sulmeve dhe kërcënimeve ka rritur pasigurinë e...
VESELI TAKON GJINOVCIN: KOMPENSIMI PËR FERMERËT FILLON SHUMË SHPEJT

VESELI TAKON GJINOVCIN: KOMPENSIMI PËR FERMERËT FILLON SHUMË SHPEJT

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli ka pritur në takim kryeshefin e Agjencisë së Ushqimit dhe Veterinarisë, Valdet Gjinovcin nga i cili është informuar për punën dhe angazhimin e...
HOXHA MERR PËRKRAHJEN E NORVEGJISË PËR PROCESIN INTEGRUES

HOXHA MERR PËRKRAHJEN E NORVEGJISË PËR PROCESIN INTEGRUES

Ministrja e Integrimit Evropian, Dhurata Hoxha, priti në takim, ambasadorin e Mbretërisë së Norvegjisë, Per Strand Sjaastad me të cilin diskutoi për mundësinë e thellimit të bashkëpunimit,...
HARADINAJ PREMTON SE DO TË JETË AFËR PRODHUESVE VENDOR

HARADINAJ PREMTON SE DO TË JETË AFËR PRODHUESVE VENDOR

Kompania Frutti ka bërë lansimin e lëngjeve 200ml me paketim të ri, si dhe çështja kryesore ka qenë ribrendimi i qelqit. Për të përuruar këtë produkt të ri ishte edhe kryeministri i...
IKSHPK: VAKSINONI FËMIJËT, TA SHUAJMË EPIDEMINË ME FRUTH

IKSHPK: VAKSINONI FËMIJËT, TA SHUAJMË EPIDEMINË ME FRUTH

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, ka njoftuar se duke analizuar situatën epidemiologjike me fruth në Kosovë, Komiteti Nacional për Sëmundje Ngjitëse dhe PZI ka...
ZAEV-PACOLLI: MAQEDONIA DHE KOSOVA NUK KANË ÇËSHTJE TË HAPURA

ZAEV-PACOLLI: MAQEDONIA DHE KOSOVA NUK KANË ÇËSHTJE TË HAPURA

Qeveria e Republikës së Maqedonisë është përcaktuar të ndërtojë marrëdhënie të mira me Republikën e Kosovës, si dhe me të gjithë fqinjët dhe me këtë në mënyrë aktive të...