Po Shfletoni tek: AKTUALE

HARADINAJ: PREMTIMI IM PËR VETERANËT U JETËSUA

HARADINAJ: PREMTIMI IM PËR VETERANËT U JETËSUA

Kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj ka thënë se sot është jetësuar premtimi i tij dhe Qeverisë, se veteranët e luftës së UÇK-së do t’i marrin pensionet e tyre. “Shuma e...
HAHN: REZULTATE NË DREJTËSI

HAHN: REZULTATE NË DREJTËSI

Në përfundim të punimeve të konferencës rajonale për Mediat, Komisioneri për Zgjerimin Johanes Hahn theksoi se dy janë gjërat e panegocueshme për vendet e BE dhe ato që aspirojnë...
ILIR META: DEMARKACIONI ME MALIN E ZI TË MBYLLET

ILIR META: DEMARKACIONI ME MALIN E ZI TË MBYLLET

Demarkacioni të kalohet sa më parë, ka porositë Presidenti i Shqipërisë Ilir Meta gjatë vizitës së zëvendëskryeministrit dhe ministrit të Diasporës dhe Investimeve Strategjike, Dardan...
TËRMKOLLI KRITIKON DIALOGUN E BRUKSELIT, KËRKON NDRYSHIME

TËRMKOLLI KRITIKON DIALOGUN E BRUKSELIT, KËRKON NDRYSHIME

Ish-deputetja nga radhët e LDK-së Melihate Tërmkolli shprehu kritika ndaj mënyrës si është zhvilluar dialogu në mes Kosovës dhe Serbisë. Melihate Termkolli thotë se dialogu i deritanishëm...
AKSION I MADH POLICOR, ARRESTOHEN PESË PERSONA, KONFISKOHEN ARMË

AKSION I MADH POLICOR, ARRESTOHEN PESË PERSONA, KONFISKOHEN ARMË

Katër lokale janë mbyllur nga inspektorët komunalë dhe janë arrestuar pesë persona të dyshuar, për posedim të armëve të zjarrit, në kuadër të aksionit të Policisë së Kosovës...
RUÇI DEKOROHET ME MEDALJEN PËR LIRI DHE PAVARËSI

RUÇI DEKOROHET ME MEDALJEN PËR LIRI DHE PAVARËSI

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi i ka dhënë medaljen “Urdhri i Lirisë” Kryetarit të Kuvendit të Shqipërisë Gramos Ruçi i cili po qëndron në një vizitë dyditore në Kosovë....
ITALIA E GATSHME TA NDIHMOJË KOSOVËN NË RRUGËN E SAJ EVROPIANE

ITALIA E GATSHME TA NDIHMOJË KOSOVËN NË RRUGËN E SAJ EVROPIANE

Kryetarja e Komisionit për Integrime Evropiane, Blerta Deliu- Kodra priti në një takim ambasadorin italian në Kosovë, Piero Cristofor Sardi. Kryetarja Deliu- Kodra fillimisht ka falënderuar...
HAVOLLI: TRUST-I PATI PERFORMANCË TË MIRË

HAVOLLI: TRUST-I PATI PERFORMANCË TË MIRË

Fondi i Kursimeve Pensionale të Kosovës (TRUST), pati rritje të aseteve të sektorit pensional gjatë këtij viti, duke kthyer miliona euro investime. Kryetari i Bordit të Fondit të Kursimeve...
DUKE NJOHUR KOSOVËN, SERBIA LEHTËSOHET NGA NJË BARRË E SË KALUARËS

DUKE NJOHUR KOSOVËN, SERBIA LEHTËSOHET NGA NJË BARRË E SË KALUARËS

Kryeministri i Shqipërisë Edi Rama, po merr pjesë në edicionin e 10-të të Konferencës së Politikave Botërore të mbajtur në Marok, kushtuar qeverisjes globale për të ardhmen e Evropës...
PËR GJASHTË MUAJ U ZBATUAN VETËM 34.8 % E MASAVE PËR MSA-NË

PËR GJASHTË MUAJ U ZBATUAN VETËM 34.8 % E MASAVE PËR MSA-NË

Kosova po ngec në zbatimin e Marrëveshjes për Stabilizim-Asociim, si akti kyç në rrugën për integrim në Bashkimin Evropian. Në gjashtë mujorin e parë të vitit 2017, vetëm 34.8 për qind...