Po Shfletoni tek: AKTUALE

AKSIDENTOHET ESKORTA E KRYEMINISTRIT, EDI RAMA, PO SHKONIN NË KORÇË

AKSIDENTOHET ESKORTA E KRYEMINISTRIT, EDI RAMA, PO SHKONIN NË KORÇË

Disa makina shoqëruese të kabinetit qeveritar janë përfshirë në një aksident rrugor të ndodhur në hyrje të qytetit të Korçës. Aksidenti u shënua pranë fshatit Çiflig dhe flitet për...
PZAP VENDOS SOT RRETH ANKESAVE TË LDK-SË NË ISTOG

PZAP VENDOS SOT RRETH ANKESAVE TË LDK-SË NË ISTOG

Paneli Zgjedhor për Ankesa dhe Parashtresa sot do të marrë vendim për ankesën e Lidhjes Demokratike të Kosovës, që supozon se ka pasur manipulime në votat përmes postës në Istog. Mulë...
VV DORËZON ANKESËN NË SUPREME, S`PRANON REZULTATET E RINUMËRIMIT

VV DORËZON ANKESËN NË SUPREME, S`PRANON REZULTATET E RINUMËRIMIT

Lëvizja Vetëvendosje ka dorëzuar ankesën në Gjykatën Supreme ndaj vendimit që ka marr Paneli Zgjedhor për Ankesa dhe Parashtresa, i cili ka vendosur që të rinumërohen votat për...
YMERI: 30 DITË PARABURGIM PËR ALBULENËN, DONIKËN DHE ALBININ

YMERI: 30 DITË PARABURGIM PËR ALBULENËN, DONIKËN DHE ALBININ

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Visar Ymeri, tregoi se deputetëve të kësaj partie Albulena Haxhiut, Donika Kada-Bujupit dhe Albin Kurtit, u janë dhënë 30 ditë paraburgim nga gjyqtari Beqir...
ARRESTOHET ALBIN KURTI

ARRESTOHET ALBIN KURTI

Policia e Kosovës në këto momente arrestoi deputetin e Vetëvendosjes Albin Kurti. Numër më i madh i policëve është parë në hyrjen kryesore të Kuvendit të Kosovës. Pas marrjes së...
JAHJAGA TAKON CLINTONIN

JAHJAGA TAKON CLINTONIN

Ish-presidentja e Kosovës, Atifete Jahjaga, ka takuar ish-presidentin e SHBA-së, Bill Clinton, ka njoftuar ajo. “Gjatë vizitës time në Shtetet e Bashkuara të Amerikës u takova me mikun...
THAÇI: KANADA PËRKRAH KOSOVËS, MA KONFIRMOI KRYEMINISTRI TRUDEAU

THAÇI: KANADA PËRKRAH KOSOVËS, MA KONFIRMOI KRYEMINISTRI TRUDEAU

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka thënë se Kosova do ta ketë në krah të saj Kanadanë dhe se këtë ia ka konfirmuar edhe kryeministri i këtij vendi, Justin Trudeau. “Kanadaja do...
HARADINAJ: GJAKU, GJUHA DHE FLAMURI NA KANË BËRË SHQIPTARË

HARADINAJ: GJAKU, GJUHA DHE FLAMURI NA KANË BËRË SHQIPTARË

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka theksuar se gjaku, gjuha dhe flamuri na kanë bërë shqiptarë, na kanë mbajtur të bashkuar për mijëra vite dhe do të na mbajnë të bashkuar...
KATIMERINI: PERËNDIMI DËSHIRON T`I MBYLLË ÇËSHTJET E HAPURA NË BALLKAN

KATIMERINI: PERËNDIMI DËSHIRON T`I MBYLLË ÇËSHTJET E HAPURA NË BALLKAN

Nga të gjitha palët arrijnë mesazhe dhe sinjale, të cilat tregojnë se pritet zhvillim në lidhje me temën rreth kontestit për emrin e Ish-republikës jugosllave të Maqedonisë, shkruan...
HOXHAJ ME HOMOLOGEN NGA SHQIPËRIA FLASIN PËR MBLEDHJEN E PËRBASHKËT

HOXHAJ ME HOMOLOGEN NGA SHQIPËRIA FLASIN PËR MBLEDHJEN E PËRBASHKËT

Zëvendëskryeministri i Kosovës, Enver Hoxhaj ka pritur sot në takim zyrtar homologen e tij nga Shqipëria zëvendëskryeministren, Senida Mesi. Hoxhaj ka bërë të ditur për temat që kanë...