Po Shfletoni tek: AKTUALE

Ky është parashikimi i motit për pesë ditët e ardhshme

Ky është parashikimi i motit për pesë ditët e ardhshme

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se gjatë pesë ditëve të ardhshme vendi ynë do të mbetet nën ndikimin e masave të ajrit me presion të ngritur atmosferik. Në këto kushte...
Nis fushata zgjedhore në Istog

Nis fushata zgjedhore në Istog

Sot në Komunën e Istogut nis fushata zgjedhore për raundin e dytë të zgjedhjeve lokale. Me vendim të Komisionit Qendror Zgjedhor fushata do të zgjasë 5 ditë, ku dita e shtunë do të jetë...
BQK-JA NDAN ÇMIMIN PËR EKONOMISTËT E RINJ

BQK-JA NDAN ÇMIMIN PËR EKONOMISTËT E RINJ

Në funksion të nxitjes së hulumtimeve mes ekonomistëve të rinj të Kosovës, Banka Qendrore e Republikës së Kosovës (BQK) ka krijuar mundësinë e dhënies së një çmimi për studimin më...
KUVENDI SHKARKON ANËTAREN E BORDIT TË RTK-SË MIMOZA HASANI -PLLANA

KUVENDI SHKARKON ANËTAREN E BORDIT TË RTK-SË MIMOZA HASANI -PLLANA

Për shkarkimin e Hasani-Pllana kanë votuar 56 deputetë, 2 prej tyre kanë votuar kundër, ndërsa 16 të tjerë kanë abstenuar. Hasani-Pllana kishte mbajtur funksionin e nëpunëses civile në...
LANCSTER KONFIRMON MBËSHTETJEN E BRITANISË PËR KOSOVËN

LANCSTER KONFIRMON MBËSHTETJEN E BRITANISË PËR KOSOVËN

Ministri i Forcave të Armatosura të Mbretërisë së Bashkuar, Hon Mark Lancster, ka deklaruar se promovimi i sigurisë rajonale është interes i përbashkët i Mbretërisë së Bashkuar dhe...
LIMAJ KËRKON 7 MILIONË EURO SI DËMSHPËRBLIM PËR RASTIN ‘MTPT’

LIMAJ KËRKON 7 MILIONË EURO SI DËMSHPËRBLIM PËR RASTIN ‘MTPT’

7 milion euro dëmshpërblim ka kërkuar zëvendëskryeministri dhe ish-ministrit të Ministrisë së Transportit dhe Postë-Telekomunikacionit, Fatmir Limaj për procesin e padrejtë gjyqësor ndaj...
VDES NË SPITAL SLOBODAN PRALJAK, PASI PIU HELMIN NË HAGË

VDES NË SPITAL SLOBODAN PRALJAK, PASI PIU HELMIN NË HAGË

I burgosuri i Hagës, Slobodan Praljak ka vdekur në spital pasi ai piu helmin. Praljak i cili sot piu helm në bankën e të akuzuarve në Hagë, thuhet se ka vdekur në spital, shkruan...
VULIN: ASOCIACIONI I KOMUNAVE ME SHUMICË SERBE, SIPAS MARRËVESHJES

VULIN: ASOCIACIONI I KOMUNAVE ME SHUMICË SERBE, SIPAS MARRËVESHJES

Ministri i Mbrojtjes të Serbisë, Aleksandar Vulin, deklaroi se Beogradi nuk do të bisedojë për diçka që është arritur marrëveshje më parë me Prishtinën, në Bruksel.. Ai, për mediet...
MIRATOHET NË PARIM PROJEKTLIGJI PËR LIRINË FETARE

MIRATOHET NË PARIM PROJEKTLIGJI PËR LIRINË FETARE

Kuvendi i Kosovës ka miratuar në parim Projektligjin për ndryshimin dhe plotësimin e Ligjit për lirinë fetare në Kosovë. Pro këtij projektligji ishin 61 deputetë, kundër ishin 4 deputetë...
CIA: KOSOVA E VETMJA NË BALLKAN QË DO TË KETË RRITJE TË POPULLSISË

CIA: KOSOVA E VETMJA NË BALLKAN QË DO TË KETË RRITJE TË POPULLSISË

Vendi i vetëm në Ballkan që do të shënojë rritje të popullsisë në 30 vitet e ardhshme do të jetë Kosova. Sipas projeksioneve të CIA-s, e cila në fakt ka qenë një prej burimeve për...