Po Shfletoni tek: AKTUALE

NDI E NJËTRAJTSHME NË DEMOKRATIZIMIN E INSTITUCIONEVE KOSOVARE

NDI E NJËTRAJTSHME NË DEMOKRATIZIMIN E INSTITUCIONEVE KOSOVARE

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj priti në takim presidentin e NDI-së, Kenneth Wollack, i cili po e viziton Kosovën për herë të parë, i shoqëruar edhe nga drejtori i NDI për Evropën...
ORCA:TË DËRGOHET NË KUVEND ÇËSHTJA E SHKARKIMIT TË ZYRTARËVE TË AKA-SË

ORCA:TË DËRGOHET NË KUVEND ÇËSHTJA E SHKARKIMIT TË ZYRTARËVE TË AKA-SË

Me kërkesë të kryeministrit Ramush Haradinaj, ministri i MAShT ka shkarkuar bordin e AKA-s dhe KShC-në. ORCA me të marr vesh, ka kërkuar publikisht sqarime për këto vendime mirëpo siç...
FLET MJEKU I CILI E OPEROI ISH-PRESIDENTIN FATMIR SEJDIU

FLET MJEKU I CILI E OPEROI ISH-PRESIDENTIN FATMIR SEJDIU

Presidenti Sejdiu një ditë më parë ka kërkuar ndihmë mjekësore pas disa shtrëngimeve në zemër që kishte pasur. Dhembjet në gjoks, shtrëngimet, e plogështia, ishin simptomat të cilat...
AHMETI: TË GJITHA PRONAT E QYTETARËVE DO TË KONSIDEROHEN TË BARABARTA

AHMETI: TË GJITHA PRONAT E QYTETARËVE DO TË KONSIDEROHEN TË BARABARTA

Kryetari i Komunës së Prishtinës, Shpend Ahmeti është zotuar se përmes hartës zonale të gjitha pronat e qytetarëve do të konsiderohen të barabarta, do të rrisin vlerën e pronave...
ME MARRËVESHJE, SHTYHET VIZITA E VUÇIQIT NË KROACI

ME MARRËVESHJE, SHTYHET VIZITA E VUÇIQIT NË KROACI

Kabineti i Presidentes së Kroacisë, Kolinda Grabar-Kitaroviq sot zyrtarisht ka konfirmuar se është shtyrë vizita e presidentit të Serbisë, Aleksandar Vuçiq, në Zagreb. “Për arsye të...
PASURIA E MINISTRIT RIKALO

PASURIA E MINISTRIT RIKALO

Ministri i Bujqësisë Nenad Rikalo, sa ishte në KQZ nuk ka deklaruar pasuri të luajtshme as të paluajtshme. Ministri i Bujqësisë Nenad Rikalo që pasi e mori këtë pozitë u akuzua nga disa...
HOTI: I TREGUAM RAMUSHIT SE S’MUNDET PA NE

HOTI: I TREGUAM RAMUSHIT SE S’MUNDET PA NE

Seanca për “Shqyrtimin e Projektligjit për ratifikimin e Marrëveshjes financiare për IPA 2016 ndërmjet Kosovës dhe Bashkimit Evropian”, gjatë ditës së djeshme u ndërpre pasi që, meqë...
SA PARA KANË FAMILJET SHQIPTARE DHE KU I RUAJNË

SA PARA KANË FAMILJET SHQIPTARE DHE KU I RUAJNË

Familjet shqiptare kanë 8.3 miliardë euro pasuri të investuara në sektorin financiar. Lajmin e ka bërë publik Banka e Shqipërisë në raportin e fundit të stabilitetit financiar. Sipas...
ARRESTOHEN TRI FEMRA E NJË MASHKULL, FUTËN DROGË NË BURGUN E DUBRAVËS

ARRESTOHEN TRI FEMRA E NJË MASHKULL, FUTËN DROGË NË BURGUN E DUBRAVËS

Policia e Kosovës ka arrestuar katër persona të cilët dyshohen se kanë tentuar të fusin narkotikë në burgun e Dubravës. “Tri femra (njëra K/Shqiptare dhe dy shtetase të Shqipërisë) dhe...
KOSOVA DHE TURQIA BASHKËPUNIM NË SISTEMIN PROKURORIAL

KOSOVA DHE TURQIA BASHKËPUNIM NË SISTEMIN PROKURORIAL

Kryeprokurori i Shtetit, Aleksandër Lumezi, së bashku me prokurorët nga Zyra e tij kanë pritur një delegacion të Prokurorisë së Përgjithshme të Republikës së Turqisë, i udhëhequr nga...