Po Shfletoni tek: AKTUALE

PËRFAQËSUESIT E KOMUNITETIT LGBTI: DASHNI EDHE PËR ATA QË NA URREJNË

PËRFAQËSUESIT E KOMUNITETIT LGBTI: DASHNI EDHE PËR ATA QË NA URREJNË

Lendi Mustafa, 21 vjeç, pjesëtar i komunitetit LGBTI, i është drejtuar masës së marshimit, duke thënë se kanë dashuri edhe për ata që i urrejnë. Ai tha se po e ngre zërin për të...
HOXHA: EVROPA NUK ËSHTË E PLOTË PA BALLKANIN PERËNDIMOR

HOXHA: EVROPA NUK ËSHTË E PLOTË PA BALLKANIN PERËNDIMOR

Ministrja e Integrimit Evropian, Dhurata Hoxha priti në takim ambasadorin e Republikës Federale të Gjermanisë në Kosovë, Heldt me të cilin diskutoi për ecurinë e procesit euro integrues, të...
O’CONNELL DHE APOSTOLOVA NË SHESH PËRKRAH KOMUNITETIT LGBTI

O’CONNELL DHE APOSTOLOVA NË SHESH PËRKRAH KOMUNITETIT LGBTI

Në paradën e parë të “Krenarisë” të komunitetit LGBTI, që po mbahet në Prishtinë, po marrin pjesë edhe ambasadori britanik, Ruairi O’Connell, dhe shefja e Zyrës së Bashkimit...
POLICIA E KOSOVËS HYN NË SHTËPINË E ALBIN KURTIT

POLICIA E KOSOVËS HYN NË SHTËPINË E ALBIN KURTIT

Pjestarë të policisë së Kosovë kanë hyrë sot në shtëpinë e Albin Kurtit për ta dërguar atë me detyrim në seancën gjyqësore në të cilën bënë pjesë në bankën e të akuzuarve....
VESELI: KOSOVA E ZHVILLUAR, NDERIMI QË MUND T’U BËJMË HERONJVE

VESELI: KOSOVA E ZHVILLUAR, NDERIMI QË MUND T’U BËJMË HERONJVE

Kryetari i Kuvendit të Republikës së Kosovës, Kadri Veseli, mori pjesë në ceremoninë e përurimit të shtatores së re të dëshmorit të kombit, Edmond Hoxha, në Junik. Në fjalën e tij,...
HOXHA: EVROPA NUK ËSHTË E PLOTË PA BALLKANIN PERËNDIMOR

HOXHA: EVROPA NUK ËSHTË E PLOTË PA BALLKANIN PERËNDIMOR

Ministrja e Integrimit Evropian, Dhurata Hoxha priti në takim ambasadorin e Republikës Federale të Gjermanisë në Kosovë, Heldt me të cilin diskutoi për ecurinë e procesit euro integrues, të...
PAPUNËSIA NË KOSOVË ARRIN NË 30.6 %

PAPUNËSIA NË KOSOVË ARRIN NË 30.6 %

Këtë e ka shfaqur rezultati i Anketës së Fuqisë Punëtore publikuar nga Agjencia e Statistikave të Kosovës Sipas rezultateve rreth 66% e popullsisë janë popullsi në moshe pune, në moshat...
ARRESTOHET GJILANASI, KAPET ME MARIHUANË

ARRESTOHET GJILANASI, KAPET ME MARIHUANË

Policia e Kosovës ka arrestuar një person në rrugën “Sadullah Brestovci” në Gjilan i cili është kapur me marihuanë. “Është arrestuar i dyshuari mashkull K-Shqiptar, pasi që tek i...
HARADINAJ KA NJË LAJM TË MIRË PËR PRODHUESIT VENDORË

HARADINAJ KA NJË LAJM TË MIRË PËR PRODHUESIT VENDORË

Qeveria e Kosovës ka miratuar propozim vendimin për lirim nga tatimi i akcizës të gjithë prodhuesit që importojnë vetë apo përmes kontraktuesit, të cilët janë autorizuar nga ATK-ja për...
ITALIA DO TË VAZHDOJË MBËSHTETJEN PËR KOSOVËN

ITALIA DO TË VAZHDOJË MBËSHTETJEN PËR KOSOVËN

Ministri i Arsimit, Shkencës dhe Teknologjisë, Shyqiri Bytyqi, priti në takim ambasadorin e Italisë në Kosovë, Piero Cristoforo Sardi, me të cilin ka biseduar për bashkëpunimin...