Po Shfletoni tek: AKTUALE

PROKURORIA ME KËRKESË TË RE PËR TË DYSHUARIT PËR VRASJEN E AULON ZEKËS

PROKURORIA ME KËRKESË TË RE PËR TË DYSHUARIT PËR VRASJEN E AULON ZEKËS

Prokuroria Themelore e Prishtinës, Departamenti për të mitur, ka kërkuar vazhdimin i masës së paraburgimit për dy të miturit, G.H. dhe R.G., të dyshuar për vrasjen e të miturit Aulon Zeka....
HARADINAJ: SHBA-JA TË PËRFSHIHET NË DIALOGUN ME SERBINË

HARADINAJ: SHBA-JA TË PËRFSHIHET NË DIALOGUN ME SERBINË

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka kërkuar që Shtetet e Bashkuara, aleati kryesor i Kosovës, të përfshihet në bisedimet e sponsorizuara nga Bashkimi Evropian ndërmjet Kosovës e...
HOXHA: PËRVOJA INTEGRUESE E PODGORICËS E MIRËSEARDHUR PËR KOSOVËN

HOXHA: PËRVOJA INTEGRUESE E PODGORICËS E MIRËSEARDHUR PËR KOSOVËN

Ministrja kosovare e Integrimit Evropian, Dhurata Hoxha ka takuar homologun e saj nga Mali i Zi, Andrija Pejoviq, me rastin e pjesëmarrjes së saj në konferencën kushtuar 10-vjetorit të...
DONIKA KADAJ-BUJUPI, NË KRYE TË KOMISIONIT TË AKI-SË

DONIKA KADAJ-BUJUPI, NË KRYE TË KOMISIONIT TË AKI-SË

Sot është konstituuar Komisioni për mbikëqyrjen e Agjensionit Kosovar për Inteligjencë (AKI), e që për herë të parë do të ketë në krye një femër. Indeksonline mëson se Donika...
ABRASHI PREZANTOI PROJEKTIN E SUBVENCIONIMIT TË PAGAVE

ABRASHI PREZANTOI PROJEKTIN E SUBVENCIONIMIT TË PAGAVE

Kandidati i Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK) për kryetar të Prishtinës, Arban Abrashi, gjatë një takimi që ka zhvilluar me qytetarë dhe biznese në lagjen “Tophane”, ka thënë se...
PILOTI QË BOMBARDOI SERBINË MË 1999 NDEROHET ME “URDHRIN E LIRISË”

PILOTI QË BOMBARDOI SERBINË MË 1999 NDEROHET ME “URDHRIN E LIRISË”

Shefi i Shtabit të Forcave Ajrore të ShBA-së që ishte pilot gjatë bombardimeve të NATO-s është dekoruar me “Urdhrin e Lirisë”. Komandanti i FSK-së Rrahman Rama në emër të Presidentit...
MUSTAFA TAKON PRESIDENTIN ILIR META, FLASIN PËR ZHVILLIMET NË KOSOVË

MUSTAFA TAKON PRESIDENTIN ILIR META, FLASIN PËR ZHVILLIMET NË KOSOVË

Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa takoi sot presidentin e Republikës së Shqipërisë, Ilir Meta. Në takim u bisedua për rolin e LDK-së në proceset shtetformuese dhe kontributin e saj në...
PACOLLI KËRKON NGA LUKSEMBURGU MBËSHTETJE PËR LIBERALIZIM TË VIZAVE

PACOLLI KËRKON NGA LUKSEMBURGU MBËSHTETJE PËR LIBERALIZIM TË VIZAVE

Zëvendëskryeministri i parë dhe Ministri i Punëve të Jashtme i Republikës së Kosovës, Behgjet Pacolli, priti në një takim të ngarkuarën e përkohshme me punë në Ambasadën e...
META E VLERËSON SI FRYMËZUESE HISTORINË E ADEM JASHARIT

META E VLERËSON SI FRYMËZUESE HISTORINË E ADEM JASHARIT

Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta, gjatë vizitës në Prekaz e vlerësoi frymëzuese historinë e Adem Jasharit. Meta në Kompleksin Memorial “Adem Jashari” foli edhe për ndryshimin që pa...
APOSTOLOVA E KONJUFCA, PRESIN MË SHUMË NGA NJËRI-TJETRI

APOSTOLOVA E KONJUFCA, PRESIN MË SHUMË NGA NJËRI-TJETRI

Shefi i Grupit Parlamentar të Vetëvendosjes, Glauk Konjufca, dhe shefja e Zyrës së Bashkimit Europian në Kosovë, Natalia Apostolova, kanë qenë shumë të hapur në kërkesat ndaj njëri-...