Po Shfletoni tek: AKTUALE

Finlanda inkurajon Kosovën të arrijë marrëveshjen me Serbinë

Finlanda inkurajon Kosovën të arrijë marrëveshjen me Serbinë

Dialogu në mes të Kosovës me Serbisë në Bruksel është jashtëzakonisht i rëndësishëm dhe si i tillë duhet të rezultojë me arritjen e një marrëveshje, mbështetëse e së cilës do të...
VV do të kërkojë shkarkimin e Lutfi Hazirit nga posti i kryetarit të Komunës

VV do të kërkojë shkarkimin e Lutfi Hazirit nga posti i kryetarit të Komunës

Lëvizja Vetëvendosje në komunën e Gjilanit, sot ka mbajtur një aktivitet simbolik si dhe konferencë për media, në të cilën ka paralajmëruar se do të kërkojë shkarkimin e kryetarit të...
Lekaj nxjerr në teren kompanitë për mirëmbajtjen e rrugëve, pas reshjeve të shiut

Lekaj nxjerr në teren kompanitë për mirëmbajtjen e rrugëve, pas reshjeve të shiut

Pas gjendjes së krijuar në disa rrugë të vendit tonë, si pasojë e reshjeve të shiut, ministri i Infrastrukturës, Pal Lekaj, ka treguar se cilat veprime i ka ndërmarrë ai dhe ministria të...
Luftëtarët e Pejës kontestojnë dokumentarin “Lufta e Loxhës”

Luftëtarët e Pejës kontestojnë dokumentarin “Lufta e Loxhës”

Në emër të luftëtarëve të Pejës, pjesëmarrës në luftën e Loxhës, Ardet Zekaj, ka kontestuar filmin dokumentar “Lufta e Loxhes” , duke thënë se ky film nuk pasqyron të vërtetën....
Ministri malazez i Mbrojtjes i përgjigjet Vulinit: Kosova është shtet i pavarur

Ministri malazez i Mbrojtjes i përgjigjet Vulinit: Kosova është shtet i pavarur

Ministri malazez i Mbrojtjes, Predrag Boshkoviq, ka thënë se vendimi i Malit të Zi për të dërguar dy oficerë të saj në misionin e KFOR-it në Kosovë është i  drejtë dhe i vetmi i...
Policia e Kosovës apelon për kujdes më të madh të pjesëmarrësve në trafik

Policia e Kosovës apelon për kujdes më të madh të pjesëmarrësve në trafik

Policia e Kosovës thotë se me qëllim të ngritjes së sigurisë në trafikun rrugor, ngritjes së vëmendjes për një kujdes më të shtuar për të gjithë pjesëmarrësit në trafik, në...
Berisha: Po tentohet dëmtimi i imazhit të FSK-së, mbi 40 pjesëtarë serbë duan të largohen

Berisha: Po tentohet dëmtimi i imazhit të FSK-së, mbi 40 pjesëtarë serbë duan të largohen

Ministri i Forcës së Sigurisë së Kosovës, Rrustem Berisha ka deklaruar se kërkesat për largimin e pjesëtarëve serbë nga FSK-ja, janë tentim për të dëmtuar progresin, të arriturat, si...
Veseli: Në Dekadën e Re, rinia e ka në dorë fatin e vendit!

Veseli: Në Dekadën e Re, rinia e ka në dorë fatin e vendit!

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli, tha në Konventën e gjashtë të Rinisë Demokratike, se Dekada e Re është rinia në lidershipin e vendit. Sipas tij, ‘Dekada e Re’...
Lansohet sot projekti patentë-shoferi mobil

Lansohet sot projekti patentë-shoferi mobil

Ministria e Punëve të Brendshme (MPB), përmes Agjencisë për Regjistrim Civil, e mbështetur nga kompania gjermane “Veridos GmbH – Identity Solutions by Giesecke+Devrient and...
Matoshi: Ende nuk është caktuar vendi se ku mund të hidhen gomat e përdorura

Matoshi: Ende nuk është caktuar vendi se ku mund të hidhen gomat e përdorura

Zëvendësministri i Ministrisë së Mjedisit dhe Planifikimit Hapësinor (MMPH), Fatmir Matoshi ka folur për emisionin “Zyra e Ankesave” në RTV Dukagjini, për problematikën e gomave të...