Autori: radio besa

Lansohet sot projekti patentë-shoferi mobil

Lansohet sot projekti patentë-shoferi mobil

Ministria e Punëve të Brendshme (MPB), përmes Agjencisë për Regjistrim Civil, e mbështetur nga kompania gjermane “Veridos GmbH – Identity Solutions by Giesecke+Devrient and...
Matoshi: Ende nuk është caktuar vendi se ku mund të hidhen gomat e përdorura

Matoshi: Ende nuk është caktuar vendi se ku mund të hidhen gomat e përdorura

Zëvendësministri i Ministrisë së Mjedisit dhe Planifikimit Hapësinor (MMPH), Fatmir Matoshi ka folur për emisionin “Zyra e Ankesave” në RTV Dukagjini, për problematikën e gomave të...
Tifozët e Atalantas me kore raciste ndaj Batshuayit – belgu i habitur me këtë, presidenti i klubit italian kërkon falje

Tifozët e Atalantas me kore raciste ndaj Batshuayit – belgu i habitur me këtë, presidenti i klubit italian kërkon falje

Presidenti i Atalantas, Antonio Percassi ka kërkuar falje për Michy Batshuayi pasi sulmuesi i Borussia Dortmund dëgjoi kore raciste nga tifozët e klubit italian. Futbollisti dërgoi një mesazh...
Rikthehet “Dancing With the Stars”, mësoni kur fillon dhe cilët do të jenë konkurrentët

Rikthehet “Dancing With the Stars”, mësoni kur fillon dhe cilët do të jenë konkurrentët

Kohët e fundit në media është shkruar se shumë shpejt në ekranin e Vizion Plus do të nisë “Dancing with the Stars”. Deri tani thuhet se moderatore e këtij programi do të jetë Almeda...
Prindërit me kujdesje të tepërt krijojnë dëme të përhershme psikologjike te fëmijët

Prindërit me kujdesje të tepërt krijojnë dëme të përhershme psikologjike te fëmijët

Nëse jeni tepër mbrojtës ndaj fëmijëve tuaj, atëherë duhet të tregoni kujdes për pasojat psikologjike që mund t’i shkaktoni përgjatë gjithë jetës. Pra, ju nuk duhet të tregoheni një...
Moti për fundjavë

Moti për fundjavë

ot, mbi vendin tonë, parashihet të mbajë mot kryesisht i vranët me temperarura që do të lëvizin në mes 3 e 9 gradë celsius. Nesër, po ashtu, parashihet të mbajë mot kryesisht i vranët,...
Përfaqësues të Vetëvendosjes dhe Këshillit Evropian flasin për Demarkacionin

Përfaqësues të Vetëvendosjes dhe Këshillit Evropian flasin për Demarkacionin

Një delegacion i Lëvizjes Vetëvendosje takoi përfaqësuesit e Këshillit Evropian për Marrëdhëniet me Jashtë, kryesuar nga Carl Bildt, ish-kryeministër dhe ish-ministër i Punëve të...
Deputetët të marrin përgjegjësinë për Demarkacionin, ose vendi të shkojë në zgjedhje

Deputetët të marrin përgjegjësinë për Demarkacionin, ose vendi të shkojë në zgjedhje

Këshilli për Mbrojtjen e të Drejtave dhe Lirive të Njeriut thekson se deputetët e Kuvendit të Kosovës ta marrin përgjegjësinë dhe të përcaktohen, pa humbur kohë nëse do ta ratifikojnë...
Protestë për ta votuar demarkacionin

Protestë për ta votuar demarkacionin

Derisa në Kuvendin e Kosovës pritet të mbahet seanca e jashtëzakonshme për demarkacionin, para Kuvendit është paralajmëruar një protestë paqësore me kërkesën për miratimin e...
Hapet ekspozita “Bazë”

Hapet ekspozita “Bazë”

Sot Muzeun e Kosovës do të bëhet hapja solemne e ekspozitës “Bazë”, e para e konceptuar si e tillë, ku do të prezantohen eksponate të periudhave të ndryshme historike që nga Neoliti e...