Autori: radio besa

Prindërit e Rita Orës me pushime në Shqipëri, ftojnë edhe fëmijët e tyre të vizitojnë trojet shqiptare

Prindërit e Rita Orës me pushime në Shqipëri, ftojnë edhe fëmijët e tyre të vizitojnë trojet shqiptare

Ivan Rakitic thotë se mos inkuadrimi i Andres Iniestas nga minuta e parë ndaj Rusisë në 1/8 e finales e bëri të ndihej shumë keq. Rakitic dhe Iniesta i fituan tri tituj të La Ligas bashk,...
Prindërit e Rita Orës me pushime në Shqipëri, ftojnë edhe fëmijët e tyre të vizitojnë trojet shqiptare

Prindërit e Rita Orës me pushime në Shqipëri, ftojnë edhe fëmijët e tyre të vizitojnë trojet shqiptare

Këngëtarja shqiptare me famë botërore Rita Ora, vazhdon të jetë një prej emrave më aktivë në tregun botëror. Javën e kaluar, ajo u bë temë e medieve lidhur me disa fotografi që...
Finlanda inkurajon Kosovën të arrijë marrëveshjen me Serbinë

Finlanda inkurajon Kosovën të arrijë marrëveshjen me Serbinë

Dialogu në mes të Kosovës me Serbisë në Bruksel është jashtëzakonisht i rëndësishëm dhe si i tillë duhet të rezultojë me arritjen e një marrëveshje, mbështetëse e së cilës do të...
VV do të kërkojë shkarkimin e Lutfi Hazirit nga posti i kryetarit të Komunës

VV do të kërkojë shkarkimin e Lutfi Hazirit nga posti i kryetarit të Komunës

Lëvizja Vetëvendosje në komunën e Gjilanit, sot ka mbajtur një aktivitet simbolik si dhe konferencë për media, në të cilën ka paralajmëruar se do të kërkojë shkarkimin e kryetarit të...
Lekaj nxjerr në teren kompanitë për mirëmbajtjen e rrugëve, pas reshjeve të shiut

Lekaj nxjerr në teren kompanitë për mirëmbajtjen e rrugëve, pas reshjeve të shiut

Pas gjendjes së krijuar në disa rrugë të vendit tonë, si pasojë e reshjeve të shiut, ministri i Infrastrukturës, Pal Lekaj, ka treguar se cilat veprime i ka ndërmarrë ai dhe ministria të...
Luftëtarët e Pejës kontestojnë dokumentarin “Lufta e Loxhës”

Luftëtarët e Pejës kontestojnë dokumentarin “Lufta e Loxhës”

Në emër të luftëtarëve të Pejës, pjesëmarrës në luftën e Loxhës, Ardet Zekaj, ka kontestuar filmin dokumentar “Lufta e Loxhes” , duke thënë se ky film nuk pasqyron të vërtetën....
Ministri malazez i Mbrojtjes i përgjigjet Vulinit: Kosova është shtet i pavarur

Ministri malazez i Mbrojtjes i përgjigjet Vulinit: Kosova është shtet i pavarur

Ministri malazez i Mbrojtjes, Predrag Boshkoviq, ka thënë se vendimi i Malit të Zi për të dërguar dy oficerë të saj në misionin e KFOR-it në Kosovë është i  drejtë dhe i vetmi i...
Policia e Kosovës apelon për kujdes më të madh të pjesëmarrësve në trafik

Policia e Kosovës apelon për kujdes më të madh të pjesëmarrësve në trafik

Policia e Kosovës thotë se me qëllim të ngritjes së sigurisë në trafikun rrugor, ngritjes së vëmendjes për një kujdes më të shtuar për të gjithë pjesëmarrësit në trafik, në...
Berisha: Po tentohet dëmtimi i imazhit të FSK-së, mbi 40 pjesëtarë serbë duan të largohen

Berisha: Po tentohet dëmtimi i imazhit të FSK-së, mbi 40 pjesëtarë serbë duan të largohen

Ministri i Forcës së Sigurisë së Kosovës, Rrustem Berisha ka deklaruar se kërkesat për largimin e pjesëtarëve serbë nga FSK-ja, janë tentim për të dëmtuar progresin, të arriturat, si...
Veseli: Në Dekadën e Re, rinia e ka në dorë fatin e vendit!

Veseli: Në Dekadën e Re, rinia e ka në dorë fatin e vendit!

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli, tha në Konventën e gjashtë të Rinisë Demokratike, se Dekada e Re është rinia në lidershipin e vendit. Sipas tij, ‘Dekada e Re’...