Lansohet sot projekti patentë-shoferi mobil

Ministria e Punëve të Brendshme (MPB), përmes Agjencisë për Regjistrim Civil, e mbështetur nga kompania gjermane “Veridos GmbH – Identity Solutions by Giesecke+Devrient and...

Lexo më shumë

Matoshi: Ende nuk është caktuar vendi se ku mund të hidhen gomat e përdorura

Zëvendësministri i Ministrisë së Mjedisit dhe Planifikimit Hapësinor (MMPH), Fatmir Matoshi ka folur për emisionin “Zyra e Ankesave” në RTV Dukagjini, për problematikën e gomave të...

Lexo më shumë

Tifozët e Atalantas me kore raciste ndaj Batshuayit – belgu i habitur me këtë, presidenti i klubit italian kërkon falje

Presidenti i Atalantas, Antonio Percassi ka kërkuar falje për Michy Batshuayi pasi sulmuesi i Borussia Dortmund dëgjoi kore raciste nga tifozët e klubit italian. Futbollisti dërgoi një mesazh...

Lexo më shumë

Rikthehet “Dancing With the Stars”, mësoni kur fillon dhe cilët do të jenë konkurrentët

Kohët e fundit në media është shkruar se shumë shpejt në ekranin e Vizion Plus do të nisë “Dancing with the Stars”. Deri tani thuhet se moderatore e këtij programi do të jetë Almeda...

Lexo më shumë

Prindërit me kujdesje të tepërt krijojnë dëme të përhershme psikologjike te fëmijët

Nëse jeni tepër mbrojtës ndaj fëmijëve tuaj, atëherë duhet të tregoni kujdes për pasojat psikologjike që mund t’i shkaktoni përgjatë gjithë jetës. Pra, ju nuk duhet të tregoheni një...

Lexo më shumë

Moti për fundjavë

ot, mbi vendin tonë, parashihet të mbajë mot kryesisht i vranët me temperarura që do të lëvizin në mes 3 e 9 gradë celsius. Nesër, po ashtu, parashihet të mbajë mot kryesisht i vranët,...

Lexo më shumë

Përfaqësues të Vetëvendosjes dhe Këshillit Evropian flasin për Demarkacionin

Një delegacion i Lëvizjes Vetëvendosje takoi përfaqësuesit e Këshillit Evropian për Marrëdhëniet me Jashtë, kryesuar nga Carl Bildt, ish-kryeministër dhe ish-ministër i Punëve të...

Lexo më shumë

Deputetët të marrin përgjegjësinë për Demarkacionin, ose vendi të shkojë në zgjedhje

Këshilli për Mbrojtjen e të Drejtave dhe Lirive të Njeriut thekson se deputetët e Kuvendit të Kosovës ta marrin përgjegjësinë dhe të përcaktohen, pa humbur kohë nëse do ta ratifikojnë...

Lexo më shumë

Protestë për ta votuar demarkacionin

Derisa në Kuvendin e Kosovës pritet të mbahet seanca e jashtëzakonshme për demarkacionin, para Kuvendit është paralajmëruar një protestë paqësore me kërkesën për miratimin e...

Lexo më shumë

VILABANNER

ARTIKUJT

Lansohet sot projekti patentë-shoferi mobil Lansohet sot projekti patentë-shoferi mobil

Ministria e Punëve të Brendshme (MPB), përmes Agjencisë për Regjistrim Civil, e mbështetur nga kompania gjermane “Veridos GmbH – Identity Solutions by Giesecke+Devrient and Bundesdruckerei”, do të lansojnë sot projektin: “Patentë-shoferi mobil”. Në ceremoninë e lansimit do të...

EKONOMI

KOSOVA DHE SHQIPËRIA DUHET TË KENË TREG TË PËRBASHKËT KOSOVA DHE SHQIPËRIA DUHET TË KENË TREG TË PËRBASHKËT

Sipas të dhënave zyrtare, deri më tani vlera e importit për vitin 2016 ka arritur në 2.86 miliardë euro. Nga kjo shumë mbi 99 milionë euro janë produkte që janë importuar nga Shqipëria. Në anën tjetër, vlera e eksportit deri në fund të muajit tetor ka qenë rreth 300 milionë euro....

MAGAZIN - VIP

Rikthehet “Dancing With the Stars”, mësoni kur fillon dhe cilët do të jenë konkurrentët Rikthehet “Dancing With the Stars”, mësoni kur fillon dhe cilët do të jenë konkurrentët

Kohët e fundit në media është shkruar se shumë shpejt në ekranin e Vizion Plus do të nisë “Dancing with the Stars”. Deri tani thuhet se moderatore e këtij programi do të jetë Almeda Abazi ish-miss Shqipëria. Por, këtë vit programi i kërcimit do të vijë ndryshe nga më parë....

VILABANNER

TEKNOLOGJI

YouTube me shërbim të ri muzikor, prej marsit 2018? YouTube me shërbim të ri muzikor, prej marsit 2018?

Sipas një raporti të ri të Bloomberg, YouTube do të nisë një shërbim të ri muzikor në fillim të vitit të ardhshëm. Shërbimi i paguar – për të cilin tashmë kemi dëgjuar – do të lansohet në mars 2018. Raporti vë në dukje se shërbimi është quajtur brenda vendit si Remix,...

SHËNDETËSI

Prindërit me kujdesje të tepërt krijojnë dëme të përhershme psikologjike te fëmijët Prindërit me kujdesje të tepërt krijojnë dëme të përhershme psikologjike te fëmijët

Nëse jeni tepër mbrojtës ndaj fëmijëve tuaj, atëherë duhet të tregoni kujdes për pasojat psikologjike që mund t’i shkaktoni përgjatë gjithë jetës. Pra, ju nuk duhet të tregoheni një kujdes të ekzagjeruar ndaj tyre. Jeni prindër hipermbrojtës dhe besoni se u bëni mirë...

RAJONI DHE BOTA

Sulmi në ambasadë dhe stabiliteti i brishtë në Ballkan

Derisa hetuesit përpiqen të gjejnë motivin e sulmit me granatë në Ambasadën e Shteteve të Bashkuara në Mal të Zi, shqetësimet se incidenti mund të thyejë stabilitetin e...

KRONIKA E ZEZË

TONELATA HASHASHI NË ITALI, ARRESTOHEN 12 SHQIPTARË NË BRESHIA

Një super operacion kundër trafikut ndërkombëtar të drogës u ndërmor mbrëmjen e 27 nëntorit në Breshia. Flitet per disa ton hashash e kile kokaine që vinin nga jashtë me...