Prindërit e Rita Orës me pushime në Shqipëri, ftojnë edhe fëmijët e tyre të vizitojnë trojet shqiptare

Ivan Rakitic thotë se mos inkuadrimi i Andres Iniestas nga minuta e parë ndaj Rusisë në 1/8 e finales e bëri të ndihej shumë keq. Rakitic dhe Iniesta i fituan tri tituj të La Ligas bashk,...

Lexo më shumë

Prindërit e Rita Orës me pushime në Shqipëri, ftojnë edhe fëmijët e tyre të vizitojnë trojet shqiptare

Këngëtarja shqiptare me famë botërore Rita Ora, vazhdon të jetë një prej emrave më aktivë në tregun botëror. Javën e kaluar, ajo u bë temë e medieve lidhur me disa fotografi që...

Lexo më shumë

Finlanda inkurajon Kosovën të arrijë marrëveshjen me Serbinë

Dialogu në mes të Kosovës me Serbisë në Bruksel është jashtëzakonisht i rëndësishëm dhe si i tillë duhet të rezultojë me arritjen e një marrëveshje, mbështetëse e së cilës do të...

Lexo më shumë

VV do të kërkojë shkarkimin e Lutfi Hazirit nga posti i kryetarit të Komunës

Lëvizja Vetëvendosje në komunën e Gjilanit, sot ka mbajtur një aktivitet simbolik si dhe konferencë për media, në të cilën ka paralajmëruar se do të kërkojë shkarkimin e kryetarit të...

Lexo më shumë

Lekaj nxjerr në teren kompanitë për mirëmbajtjen e rrugëve, pas reshjeve të shiut

Pas gjendjes së krijuar në disa rrugë të vendit tonë, si pasojë e reshjeve të shiut, ministri i Infrastrukturës, Pal Lekaj, ka treguar se cilat veprime i ka ndërmarrë ai dhe ministria të...

Lexo më shumë

Luftëtarët e Pejës kontestojnë dokumentarin “Lufta e Loxhës”

Në emër të luftëtarëve të Pejës, pjesëmarrës në luftën e Loxhës, Ardet Zekaj, ka kontestuar filmin dokumentar “Lufta e Loxhes” , duke thënë se ky film nuk pasqyron të vërtetën....

Lexo më shumë

Ministri malazez i Mbrojtjes i përgjigjet Vulinit: Kosova është shtet i pavarur

Ministri malazez i Mbrojtjes, Predrag Boshkoviq, ka thënë se vendimi i Malit të Zi për të dërguar dy oficerë të saj në misionin e KFOR-it në Kosovë është i  drejtë dhe i vetmi i...

Lexo më shumë

Policia e Kosovës apelon për kujdes më të madh të pjesëmarrësve në trafik

Policia e Kosovës thotë se me qëllim të ngritjes së sigurisë në trafikun rrugor, ngritjes së vëmendjes për një kujdes më të shtuar për të gjithë pjesëmarrësit në trafik, në...

Lexo më shumë

Berisha: Po tentohet dëmtimi i imazhit të FSK-së, mbi 40 pjesëtarë serbë duan të largohen

Ministri i Forcës së Sigurisë së Kosovës, Rrustem Berisha ka deklaruar se kërkesat për largimin e pjesëtarëve serbë nga FSK-ja, janë tentim për të dëmtuar progresin, të arriturat, si...

Lexo më shumë

VILABANNER

ARTIKUJT

Finlanda inkurajon Kosovën të arrijë marrëveshjen me Serbinë Finlanda inkurajon Kosovën të arrijë marrëveshjen me Serbinë

Dialogu në mes të Kosovës me Serbisë në Bruksel është jashtëzakonisht i rëndësishëm dhe si i tillë duhet të rezultojë me arritjen e një marrëveshje, mbështetëse e së cilës do të jetë edhe Finlanda.  Kështu ka deklaruar ambasadorja finlandeze në Kosovë, Pia Stjernvall, e...

EKONOMI

KOSOVA DHE SHQIPËRIA DUHET TË KENË TREG TË PËRBASHKËT KOSOVA DHE SHQIPËRIA DUHET TË KENË TREG TË PËRBASHKËT

Sipas të dhënave zyrtare, deri më tani vlera e importit për vitin 2016 ka arritur në 2.86 miliardë euro. Nga kjo shumë mbi 99 milionë euro janë produkte që janë importuar nga Shqipëria. Në anën tjetër, vlera e eksportit deri në fund të muajit tetor ka qenë rreth 300 milionë euro....

MAGAZIN - VIP

Prindërit e Rita Orës me pushime në Shqipëri, ftojnë edhe fëmijët e tyre të vizitojnë trojet shqiptare Prindërit e Rita Orës me pushime në Shqipëri, ftojnë edhe fëmijët e tyre të vizitojnë trojet shqiptare

Këngëtarja shqiptare me famë botërore Rita Ora, vazhdon të jetë një prej emrave më aktivë në tregun botëror. Javën e kaluar, ajo u bë temë e medieve lidhur me disa fotografi që qarkulluan në rrjetet sociale, ku shfaqej mjaft atraktive nga pushimet që kaloi me prindërit e saj në...

VILABANNER

TEKNOLOGJI

YouTube me shërbim të ri muzikor, prej marsit 2018? YouTube me shërbim të ri muzikor, prej marsit 2018?

Sipas një raporti të ri të Bloomberg, YouTube do të nisë një shërbim të ri muzikor në fillim të vitit të ardhshëm. Shërbimi i paguar – për të cilin tashmë kemi dëgjuar – do të lansohet në mars 2018. Raporti vë në dukje se shërbimi është quajtur brenda vendit si Remix,...

SHËNDETËSI

Prindërit me kujdesje të tepërt krijojnë dëme të përhershme psikologjike te fëmijët Prindërit me kujdesje të tepërt krijojnë dëme të përhershme psikologjike te fëmijët

Nëse jeni tepër mbrojtës ndaj fëmijëve tuaj, atëherë duhet të tregoni kujdes për pasojat psikologjike që mund t’i shkaktoni përgjatë gjithë jetës. Pra, ju nuk duhet të tregoheni një kujdes të ekzagjeruar ndaj tyre. Jeni prindër hipermbrojtës dhe besoni se u bëni mirë...

RAJONI DHE BOTA

Sulmi në ambasadë dhe stabiliteti i brishtë në Ballkan

Derisa hetuesit përpiqen të gjejnë motivin e sulmit me granatë në Ambasadën e Shteteve të Bashkuara në Mal të Zi, shqetësimet se incidenti mund të thyejë stabilitetin e...

KRONIKA E ZEZË

TONELATA HASHASHI NË ITALI, ARRESTOHEN 12 SHQIPTARË NË BRESHIA

Një super operacion kundër trafikut ndërkombëtar të drogës u ndërmor mbrëmjen e 27 nëntorit në Breshia. Flitet per disa ton hashash e kile kokaine që vinin nga jashtë me...