March 5, 2021

BAKLLAVA


Notice: Trying to access array offset on value of type bool in /home/odalotit/public_html/wp/wp-content/plugins/wp-post-author/includes/awpa-functions.php on line 162

Notice: Trying to access array offset on value of type bool in /home/odalotit/public_html/wp/wp-content/plugins/wp-post-author/includes/awpa-functions.php on line 163

Notice: Trying to access array offset on value of type bool in /home/odalotit/public_html/wp/wp-content/plugins/wp-post-author/includes/awpa-functions.php on line 164

Notice: Trying to access array offset on value of type bool in /home/odalotit/public_html/wp/wp-content/plugins/wp-post-author/includes/awpa-functions.php on line 165

Notice: Trying to access array offset on value of type bool in /home/odalotit/public_html/wp/wp-content/plugins/wp-post-author/includes/awpa-functions.php on line 166

Receta:
1000gr Miell
6 vezë
1 pecivë
1 sheqer vanillë
1 gotë t’qajit – Vaj
1 gotë t’ujit – Jogurt

Gjatë përgaditjes së petëve përdori niseshte dhe miell për me i shtri petë.

Pasi ti bëjmë kuleqët i lëmë të pushojn 20min.

Përmbi petë i qesim margarinë për skuqje
I shkrijm 2 margarina i lyejm petë , e vendosim me pjekë pasi të pjeket e lëmë të ftohët dhe ja shtojmë sherbetin –

Shërbeti :
7gota ujë – 5 gota sheqer pak lemon sa për shije

Shërbeti servohet mbi bakllavë – bakllava e nxehtë sherbeti i ftoftë ose e kunderta bakllava e ftoftë – shërbeti i nxehtë .

Recetën e kam përgadit nga këshilla e Nënës time 🤗❤️
All-llahu i ruajt të gjitha Nënat tona dhe i dhëntë shëndet , ndersa ato qe nuk jetojn i meshiroft Zoti inshAll-llah 😇

Nëse e përgaditni ju bëftë mirë ☺️