January 21, 2021

Arrihet marrëveshja LDK-NISMA


Notice: Trying to access array offset on value of type bool in /home/odalotit/public_html/wp/wp-content/plugins/wp-post-author/includes/awpa-functions.php on line 162

Notice: Trying to access array offset on value of type bool in /home/odalotit/public_html/wp/wp-content/plugins/wp-post-author/includes/awpa-functions.php on line 163

Notice: Trying to access array offset on value of type bool in /home/odalotit/public_html/wp/wp-content/plugins/wp-post-author/includes/awpa-functions.php on line 164

Notice: Trying to access array offset on value of type bool in /home/odalotit/public_html/wp/wp-content/plugins/wp-post-author/includes/awpa-functions.php on line 165

Notice: Trying to access array offset on value of type bool in /home/odalotit/public_html/wp/wp-content/plugins/wp-post-author/includes/awpa-functions.php on line 166

Kreu i Nisma-s, Fatmir Limaj, pas takimit me Isa Mustafën në konferencë ka thënë se sot është nënshkruar marrëveshja LDK-NISMA.

Limaj ka thënë se Nisma do të ketë dy ministry dhe zëvendëskryeministrin, por nuk tregoi emrat, shkruan IndeksOnline.

“Ne sot së bashku me kryetarin e LDK-së dhe kandidatin për kryeministër kemi arritur marrëveshjen e koalicionit.

Kosova ka nevojë për nëj Qeveria që e mbikëqyr parlamentin e Kosovës dhe një Qeveria e cila mund të funsksionoj sipas ligjeve dhe rendit, gjë që ka munguar tash e sa kohë.

Ne si NISMË së bashku me LDK kemi nënshkruar marrëveshjen.

Do të del marrëveshja e shihni në publik. NISMA ka qenë më e interesuar që të jepin një mundësi Qeverisë.

Nisma do të ketë dy ministri dhe zëvëndëskryeministrin”, ka thënë Limaj./IndeksOnline/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *